in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 1301 osoba na tej stronie

 

 Kilka słów wstępu
 Statut stowarzyszenia
 Uchwała Nr 5/2008
 Numer konta
 Protokół z zebrania założycielskego


 
Kilka słów wstępu
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Lesku powstało w lutym 2008 roku z inicjatywy nauczycieli i sympatyków liceum. Pomysł zrodził się podczas obchodów 60-lecia LO .Wielką pomoc przy tworzeniu Stowarzyszenia wniósł były absolwent szkoły Pan Janusz Rabiej. Oficjalną działalność Stowarzyszenie rozpoczęło od stycznia 2009 roku. Prezesem została wybrana Pani Beata Kurcoń, wiceprezesem, Pan Bernard Baran, sekretarzem Pan Ryszard Samek, a skarbnikiem Pani Władysława Pałacka.
W Stowarzyszeniu aktywnie działa 22 członków. Zależy nam na rozwoju zainteresowań, zdolności i polepszania warunków kształcenia młodzieży. Jest organizacją, której misją są działania mające na celu wyrównywanie szans uczniów oraz kształtowanie warunków związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Chcemy popularyzować dorobek historyczny i współczesny szkoły, prezentować jej najlepszych wychowanków, pedagogów i uczniów.
Z inicjatywy Stowarzyszenia oraz Zarządu Koła Polskiego Związku Filatelistów w Lesku 20 kwietnia 2009 r. w szkole został zorganizowany konkurs filatelistyczny o tematyce związanej z życiem i działalnością Jana Pawła II „OD WADOWIC DO RZYMU”. Konkurs składał się z dwóch części, wiedzy filatelistycznej i tematycznej. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. I miejsce zdobyła uczennica Paulina Niżnik, II miejsce zajęła Kalina Wermińska, a trzecie Sandra Łysyganicz.
Stowarzyszenie jest dosyć nową organizacją w związku z czym jej rozwój w dużej mierze zależy od środków materialnych. Dlatego Stowarzyszenie potrzebuje ciągłego wsparcia. Jeśli ktoś z Absolwentów, Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego, byłby skłonny udzielić jakiejkolwiek pomocy naszemu Stowarzyszeniu prosimy o kontakt z Prezesem bądź telefonicznie (0134696518), podajemy także numer konta, na który można wpłacać pieniądze : PBS o/Lesko 34 86421012 2003 120772580001. Osoby, które chciałyby dołączyć do nas -ZAPRASZAMY.


Zarząd Stowarzyszenia
do góry ::...

 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko