in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 9413 osoba na tej stronie

...:: 03.06.2015 - 22:18 | autor: Fizyk
 
Wycieczka do Belgii

Dzięki zaangażowaniu zarówno nauczycieli, dyrekcji jak i uczniów leskiego Liceum troje maturzystów mało okazję wyjechać na wycieczkę do Belgii zorganizowaną przez Panią Poseł Elżbietę Łukacijewską.

Z relacji uczniów wynika jasno, że była to niesamowita przygoda, której nie zapomną przez całe życie. Organizatorzy zapewnili bowiem zwiedzanie Antwerpii, Brugii oraz samej Brukseli wraz z siedzibą Parlamentu Europejskiego. Ponadto laureaci konkursu o Unii Europejskiej mogli osobiście spotkać się z Panią Poseł, która okazała nie bardzo ciepłą i sympatyczną osobą.
Pierwszego dnia wycieczki, po zakwaterowaniu w hotelu w Antwerpii Pani Łukacijewska zaprosiła wszystkich na elegancką kolację podczas której przywitała się z każdym uczestnikiem, poświęciła swój czas aby porozmawiać i odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących jej pracy. Kolacja przebiegała w przyjemnej atmosferze, a opiekunowie i Pani Poseł troszczyli się o to, aby każdy mógł czuć się dobrze i swobodnie.
Drugi dzień wycieczki był poświęcony na zwiedzanie Brugii – według naszych maturzystów najpiękniejszego zakątka Belgii. Zwiedzanie nie byłoby tak ciekawe gdyby nie zaangażowanie polskiej przewodniczki mieszkającej od lat w Belgii. Niesamowite budownictwo, pięknie uliczki, urzekające kawiarenki i sklepy ze słynna belgijską czekoladą sprawiły, że uczestnicy wycieczki byli zachwyceni i mimo wielu przebytych pieszo kilometrów nie odczuwali zmęczenia. W chwili czasu wolnego zapewnionego przez opiekunów każdy chciał uchwycić jak najwięcej owego piękna na fotografiach, aby wspomnienia z pobytu w tym pięknych miejscu mogły pozostać żywe. Dzień zakończył się wspaniałą kolacją w restauracji w Antwerpii, po której zmęczeni podróżnicy udali się do hotelu, aby zbierać siły na zwiedzanie Brukseli.
To właśnie Bruksela była ostatnim punktem wycieczki. W pierwszej kolejności uczniowie odwiedzili Parlament Europejski, gdzie przywitała ich Pani Elżbieta Łukacijewska. Opowiedziała kilka słów o pracy Parlamentu, a następnie oddała pod opiekę Pana, który przyjmował wycieczki i odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez zainteresowanych. Jego wykład był bardzo ciekawy, z racji tego, że odpowiadał na nurtujące wszystkich pytania, nawet dotyczące budzących kontrowersje kwestii.
Po wizycie w Parlamencie uczniowie mieli chwilę czasu dla siebie, a następnie mogli poznawać najwspanialsze zakątki miasta z przewodniczką. Główny rynek Brukseli zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, zwłaszcza gdy mogli po podziwiać po zmroku, gromadząc się na zbiórkę.
Uczniowie wrócili do Polski w doskonałych nastrojach, chętnie odpowiadali o zwiedzonych miejscach, o fantastycznych ludziach których poznali; byli także pod wrażeniem gościnności Pani Poseł, która zatroszczyła się, aby wycieczka przebiegała w dobrej atmosferze i aby każdy był zadowolony.
Leskie Liceum dało maturzystom szansę na zwiedzenie tak pięknego miejsca i nabranie sił do czekającego ich egzaminu. Była to świetna okazja aby odpocząć i wrócić do nauki z optymizmem i radością. Obecni już absolwenci zapewniają, że warto było się uczyć w leskim LO aby wziąć udział w tej wspaniałej wycieczce, którą zapewniła im szkoła dzięki swojej pracy i zaangażowaniu.
do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :). 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko