in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 2449 osoba na tej stronie

...:: 04.04.2003 - 15:36 | autor: ktoś
 
Kolejne cztery gimnazja...
Trzeciego kwietnia kolejne dwie grupy licealistów wybrały się na rekrutację. Tym razem inne składy zmierzyły się z wytłumaczeniem „zagubionym” gimnazjalistom, dlaczego mają wybrać właśnie naszą szkołę.

Prof. Tomasz Koss wraz z uczennicami: Kamillą Drapałą III b, Kingą Bosek III a i Olą Lis III b pojechali do dwóch gimnazjów.

Pierwszą szkołą na ich trasie był Zespół Szkół Publicznych w Olszanicy. Reprezentację ciepło przywitały nauczycielki p. Dorota Kobos i p. Jadwiga Pancerz, które zaprosiły wszystkich do sali. Uczniowie czekali już gotowi zapoznać się z różnymi informacjami o LO. Po wysłuchaniu opisu naszej szkoły zadawali dość dociekliwe pytania. Świadczy to zapewne o dużym zainteresowaniu (mamy nadzieję). Najwięcej pytań dotyczyło języków obcych i wymagań kadry nauczycielskiej. Takich ambitnych młodych ludzi chcielibyśmy powitać w naszych szeregach już we wrześniu.

Następną szkołą, którą odwiedziła ta grupa było Gimnazjum w Ropience. Pani dyrektor Romana Drozdowska serdecznie przywitała licealistów i umożliwiła im dotarcie do czekających już uczniów. Tutaj klasa trzecia była mniej liczna niż poprzednio, bo zaledwie dwunastoosobowa, jednak pytania, które zadawali uczniowie były nie mniej dociekliwe. Widać było, że interesuje ich nasze liceum.

Druga reprezentacja, składająca się z Joasi Markuc, Agnieszki Chytły i Mateusza Hetnała (wszyscy z klasy I c), pod przewodnictwem prof. Henryka Wyszatyckiego, wyjechała na rekrutację do Mchawy i Cisnej.

Młodzież z Gimnazjum z Mchawy była bardzo zainteresowana naszym liceum. Wszyscy uczniowie nastawieni byli bardzo przyjaźnie i zadawali dużo ciekawych pytań. Interesowały ich głównie kryteria przyjęcia i atmosfera w szkole. Można było zauważyć, że część z nich chce z nią łączyć swoją przyszłość.W Cisnej natomiast było nieco mniejsze zainteresowanie. Gimnazjaliści nie byli zbytnio zaciekawieni przybliżeniem im przez naszą reprezentację kilku informacji o szkole, nie przykładali za dużej uwagi do formułowania pytań. Prawdopodobnie uczniowie wybrali już inne placówki (niestety).Już niedługo przekonamy się jak powiodło się licealistom przy reklamowaniu leskiego liceum. Czy gimnazjaliści zdecydują się wybrać naszą szkołę? Zobaczymy, bo już od 14 kwietnia mogą zacząć składać podania.
do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :). 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko