in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 4822 osoba na tej stronie









...:: 21.04.2009 - 22:36 | autor: SaturnV
 
Finał Licealiady w Aerobiku
Wojewódzki finał Licealiady w Aerobiku
Krosno 2009



Od kilku lat przy Liceum Ogólnokształcącym w Lesku działa zespół dziewcząt ćwiczących aerobik - wspaniałą formę wypoczynku poprzez sport. Jest to kombinacja wielu rodzajów ćwiczeń wykonywanych przy muzyce, wśród których każdy może wybrać coś dla siebie: ćwiczenia dynamiczne, wytrzymałościowe, statyczne lub siłowe. Jego niesłabnąca sława wynika zapewne nie tylko z korzyści zdrowotnych, ale również z tego, że ćwiczenia te przynoszą radość i bardzo przyjemne zmęczenie, a wręcz zadowolenie z wykonanego wysiłku. Dziewczyny pod opieką prof. Macieja Brajewskiego oraz prof. Mariusza Łopuszańskiego, od kilku lat biorą udział w konkursach taneczno-sportowych m.in. w Licealiadzie w Aerobiku. Z każdego konkursy wracają bogatsze w nowe doświadczenia, dzięki czemu ich wyniki z roku na rok są coraz lepsze. W 2007 roku w I Licealiadzie w Aerobiku zajęły V miejsce, a w 2008 w II Licealiadzie - III miejsce i brąz.16 kwietnia 2009 r. zespół w składzie: Kaja Rytel, Malwina Ozdoba, Ewelina Bar, Dominika Prawda, Beata Rogalińska, Marzena Baran oraz Monika Bobula stanęły na szczycie podium III Licealiady zdobywając złote medale oraz puchar w Wojewódzkim finale Licealiady w Aerobiku w Krośnie.
Na zawody stawiło się 10 drużyn: LO Lesko, I LO Krosno, LO Przemyśl, LO Dynów, II LO Dębica, ZS Kańczuga, II LO Krosno, ZS Ustrzyki Dolne, ZSGiH Iwonicz Zdrój oraz ZS Żołynia. Zawody rozpoczęliśmy minutą ciszy, by uczcić ofiary tragicznego pożaru w Kamieniu Pomorskim. Również w związku z żałobą narodową odwołano warsztaty tańca nowoczesnego, które miały odbyć się w przerwach między rozgrywanymi zawodami szkół średnich i gimnazjalnych. Po uroczystych przemowach i rozpoczęciu konkursu, opiekunowie drużyn losowali kolejność występów swoich zespołów. Szczęśliwy okazał się dla nas nr 10-ostatni. Dziewczęta miały czas przygotować się, zrobić krótką rozgrzewkę oraz podpatrzeć konkurencję.
Wszystkie zespoły były bardzo dobrze przygotowane do zawodów. Podstawa to jednolity strój i uczesanie każdej dziewczyny z zespołu oraz dobra choreografia. Wiele drużyn miało przygotowane układy taneczne przez zawodowe tancerki lub osoby, które na co dzień zajmują się tańcem lub fitnesem. Nasze dziewczyny układają choreografie same. Wspólnie dobierają elementy sportowe i taneczne, a także muzykę, by stworzyć nowy, świetny układ. Każda wkłada w to cząstkę siebie, dzięki czemu efekty są zdumiewające. Występ drużyny trwa ok. 3 min. Dla widza to bardzo krótki okres czasu, dla zawodniczek to cała wieczność. Oczywiście każdemu wystąpieniu towarzyszą ogromne emocje: radość jak i duże zdenerwowanie. Stres jest motywujący, choć często paraliżuje dziewczęta. Blade i drżące wychodzą na parkiet, by za chwile zapomnieć o nim, o towarzyszącym zimnie, widowni i sędziach. To są ich 3 najlepsze minuty, których nie mogą zmarnować. Skoncentrowane, wyciszone, uśmiechnięte z chwilą włączenia muzyki słyszą tylko ją. Wykonują wszystkie elementy z bardzo dużą dokładnością, równo, w ćwiczonym rytmie. Wydaje się, że wszystkie są wpatrzone w widownie, jednak kontem oka obserwują się wzajemnie, by nie popełnić błędu, nie opuścić jakiegoś ćwiczenia. Niestety różnie bywa na parkiecie. Zdarzało się, że któraś z uczestniczek straciła równowagę, upadła, nie „dociągnęła” elementu, co później odzwierciedla się na ocenę całego zespołu. Na szczęście nasze dziewczęta zatańczyły świetnie. Równo, spokojnie i pewnie. Zadowolone, choć nie do końca pewne, schodziły z parkietu. Jak się później okazało niesłusznie. Po występie wszystkich drużyn zarządzono kilku minutową przerwę na obrady sędziów. Chwila rozluźnienia, analizowania co mogło pójść źle, czy wszystko było dobrze zatańczone, by już za chwile ponownie stanąć na parkiecie przed jury i wysłuchać werdyktu, który okazał się wymarzony dla naszej drużyny. Wyniki III Wojewódzkiego finału Licealiady w Aerobiku w Krośnie były następujące: 10 miejsce – ZSGiH Iwonicz Zdrój, 9 miejsce – ZS Kańczuga, 8 miejsce- LO Dębica, 7 miejsce – LO Dynów. 6 miejsce ZS Ustrzyki Dolne, 4 miejsce ex aequo II LO Krosno oraz LO Przemyśl, 3 miejsce I LO Krosno, 2 miejsce Żołynia.1 miejsce zajęła drużyna LO Lesko. Jest to największy sukces jaki dziewczyny osiągnęły w ciągu swojej działalności.
Aerobik to świetna zabawa, sposób na dobry humor oraz kondycję. Zachęcam wszystkich do uprawiania tego sportu, który wydaje się być prosty i dostępny dla każdego. Nie tylko dla dziewcząt, ale również dla chłopców, którzy co raz częściej zaglądają do klubów fitness. Jest to na pewno ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, który wart jest zainteresowania. W imieniu zespołu chciałabym serdecznie podziękować pani dyr. Bieszczadzkiego Domu Kultury Bożenie Czuryk za udostępnianie sali baletowej, na której dziewczęta mogły prowadzić próby i przygotowywać się do każdych zawodów oraz Radzie Rodziców za zakup strojów dla zespołu. Ogromne podziękowania należą się również prof. Maciejowi Brajewskiemu i prof. Mariuszowi Łopuszańskiemu za opiekę, motywację oraz dobry humor, którym uspokajają i zarażają dziewczęta z drużyny.
Magdalena Uzdejczyk

Zdjęcie z finału:


Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :).



 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko