in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 2458 osoba na tej stronie

...:: 01.04.2003 - 18:50 | autor: A. Mikołajczyk
 
Najlepsza kadra „sikawkowa” wyłoniona!
Tradycją już jest organizowanie przez Komendę Powiatową PSP w Lesku konkursów, mających na celu popularyzację działalności straży pożarnej, a przede wszystkim poszerzenie wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej.

Również w tym roku, 28 marca odbyły się eliminacje powiatowe tego konkursu pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Udział w konkursie brali uczniowie w dwóch grupach wiekowych:
- młodszej, od 12 do 16 roku życia
- starszej, od 17 do 19 roku życia

Uczestnicy mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań (oczywiście związanych z wiedzą pożarniczą). Stopień trudności tegorocznych eliminacji był wysoki. Podobnego zdania był Komendant Powiatowy PSP. W związku z czym uczestnikom towarzyszyło mnóstwo emocji.

Z trudnościami i „torem przeszkód” starali sobie poradzić również uczniowie naszego leskiego LO, m. in.: Agata Mikołajczyk, Konrad Jankowski i Mariusz Marcinkowski (wszyscy z klasy Ia) oraz Jarosław Duda z klasy Ic. Cała drużyna spisała się na medal. Wszyscy uzyskali bowiem wysokie wyniki. O ich rozległej wiedzy świadczy fakt zajęcia I miejsca przez Agatę Mikołajczyk, która pod koniec kwietnia będzie reprezentowała nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich w Tarnowie. Na drugim miejscu usytuował się Konrad Jankowski, który przegrał z Agatą jedynie połówką punktu. V miejsce należy do Mariusza Marcinkowskiego. Natomiast Jarek Duda uplasował się na VI pozycji.


Pomimo niemałej wiedzy innych uczestników nikt nie wykazał się większą wiedzą od reprezentacji naszego LO. Wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsca otrzymali cenne nagrody, ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Społecznych „PZU Życie”.

Agata Mikołajczyk
do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :). 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko