in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 1333 osoba na tej stronie
 
Artykuły

Ostatni artykuł napisał(a) Fizyk:

Chemia w szkole w roku 2014/2015 (0)
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lesku zainteresowani chemią mają możliwość rozwijania swoich zdolności biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych. Na zajęciach tych uczniowie mogą zapoznać się z praktyką laboratoryjną , nabyć umiejętności potrzebnych
...:: dalej...

Wcześniejsze artykuły:

Kraków – miasto kultury i sztuki (0) autor: Fizyk
Kampania „Drugie życie” w LO w Lesku (0) autor: Fizyk
Wycieczka do Belgii (0) autor: Fizyk
Wyniki konkursu z j.niemieckiego ABITEST (0) autor: Fizyk...:: 20.01.2006 - 18:59 | autor: agnezja
 
Kasa na nagranie ze studniówki
Uczniowie, którzy zamówili płyty DVD bądź kasety ze studniówki, proszeni są o dopłacenie całej kwoty (koszt płyty DVD wynosi 32 zł, a kasety VHS 30 zł) do wtorku [24. 01] do Anki Woźnej z 3 D.

...:: 20.01.2006 - 12:03 | autor: mateusz
 
Występ Ukraińskiego zespołu
Dnia 17 stycznia 2006 roku, w Bieszczadzkim Domu Kultury wystąpił zespół pochodzenia ukraińskiego "Drewlanie". Występ miał na celu zebranie wunduszy na pomoc dziecom poszkodowanym w wyniku wybuchu reaktora atomowego w Czarnobylu.

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

...:: 16.01.2006 - 16:52 | autor: zombek
 
Wyjazd na narty
Dziś tj.16 stycznia, uczniowie naszego LO- zwolennicy sportów zimowych wybrali się na narty / deskę do Puław. Co tu dużo mówić: Pomimo początkowego mrozu -12 stopni wszycy z zapałem podążali ze swoim sprzętem na wyciąg. Można było jeździć od 10 do 14 przez cały czas bez ograniczeń ze względu na załatwiony karnet półdniowy przez naszych profesorów-organizatorów. Wyciąg był idealny dla początkujących jak i zaawansowanych (dla tych pierwszych może trochę mniej idealny :) ). Jako atrakcję można było oglądać rozgrywane tam zawody narciarzy( którzy po moich obserwacjach mieli narty drugi raz na swoich nogach), krwotok Grudy po (nie)udanej akrobacji, kolizję Glizdy ( TO TEN CO JEST NAJLEPSZY!! ) z jakimś pierwszakiem ( który wjechał z trasy podporządkowanej wprost w Glizdę bez zatrzymania i ustąpienia pierszeństwa mistrzowi ) oraz podziwianie umiejętności jazdy na desce zjazdowej ściętym końcem deski do przodu w wykonaniu jednej z uczennic.Pieczę nad nami sprawowali profesor Faron, prof. Koss oraz prof. Brajewski. Ogólnie wyjazd był bardzo udany. Polecam i zapraszam wszystkich na następny wyjazd w to samo miejsce, który będzie organizowany najprawdopodobniej kilka dni przed feriami a po konferencji. Pozdro dla składu z Puław !!

...:: 15.01.2006 - 22:17 | autor: juhas
 
...I PO STUDNIÓWCE... ;-)
W nocy 14/15 01.2006 odbyła się studniówka uczniów naszego LO. Tego dnia (raczej nocy) uczestnicy tego wspaniałego balu nie zapomną go aż po kres swoich dni (albo dopóki ich skleroza nie dopadnie ;-). Bal rozpoczął się z lekkim poślizgiem, przemóweniami profesora dyrektora Bernarda, prezydenta szkoły Kuby Srockiego oraz jego partnerki Marty Sybidło, po czym tradycyjnie nastąpił polonez (ciekawe z jakim silnikiem ;-) z udziałem wszystkich par. Później nastąpił ciąg dalszy: polonez (wersja tunning - tańczyły go wybrane pary - taka pokazówka do TV ;-)... i się zaczęło.

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6


I tyle?

Wcale nie!
Po wstępnych ceregielach (fajne słówko) szanowni zebrani udali się na posiłek. I tu duży plus dla obsługi (dobre jedzenie, wykwintne potrawy oraz profesjonalni kelnerzy tudzież profesjonalne kelnerki ;-). Następnie na sali swój program rozpoczęła kapela "Fruwająca kanapa". W międzyczasie aby urozmaicić i tak już rozmaity wieczór uczniowie klas trzecich (Bania rulez ;-) przygotowali 3 części programu artystycznego. Kolejno:
NAJSŁABSZE OGNIWO - wytypowani zostali nauczyciele: prof. Baran, prof.Samek, prof. Wyszatycki, oraz prof.Dziedzicka. Podczas trwania turnieju uczniowie dowiedzieli się m.in o tym, że profesor wicedyrektor w ramach rywalizacji walczył również o stołek profesora dyrektora ;-) oraz niezdałby nowej matury bo nie trafia w klucz odpowiedzi, że profesor dyrektor nie wie ile jego szkoła liczy okien oraz pomieszczeń oraz ile lat prof Andrzej Pałubicki odchodzi na emeryturę ;-) i że prof. Dziedzicka nie czyta lektur które muszą czytać uczniowie ;-). Zwycięzcą został prof. dyrektor - GRATULUJEMY!!!
SKECZ Z BOZENKĄ (oklaski dla ekipy - szczególnie Jaca ;-)
TANIEC Z GWIAZDAMI -UCZNIAMI Wychowawcy klas trzecich stanęli do rywalizacji wraz z wylosowanymi partnerami w 2 kategoriach. W komisiji zasiedli: Jacek Kuźmicz, Marta Sybidło, prof.Wermińska oraz prof.Wydrych. Zwyciężył prof. Wolańczyk nokuatując rywali ;-)
Po ostatniej części artystycznej wszystkim udzielił się dobry humor grona pedagogicznego ;-) i w tak wspaniałej atmosferze najwytrwalisi bawili się do Białego ;-) rana.
Królem balu został Ciumek ;-), a królową - Marta Sybidło. W komentarzach prosimy Trzecioklasistów o wypowiedzenie się na temat studniówki.

...:: 09.01.2006 - 18:22 | autor: juhas
 
Studniówka
Drodzy Trzecioklasiści - składam Wam serdeczne życzenia z okazji nadejścia tak długo wyczekiwanej Studniówki. Na te ok. 100 dni przed maturą życzę Wam żeby był to najlepszy bal w Waszym życiu, miłej zabawy, dobrego jedzenia (hehe to też musi być, a jak myśleliście :P), żeby na zawsze ten dzień (a raczej noc) został w Waszej pamięci. Miało być krótko..... no to krótko - POŁAMANIA NÓG ;-)
P.S. - bezpiecznie wróćcie do domu, ale nie za szybko ;-)

...:: 09.01.2006 - 18:15 | autor: juhas
 
Skrócony ROK SZKOLNY!!! ;)
Jak już chyba wszyscy wiedzą, tydzień temu rząd premiera Marcinkiewicza postanowił skrócić nam [uczniom] rok szkolny. Teraz będzie się on (rok szkolny, nie rząd :P) kończył w przedostatni piątek czerwca, w tym roku - 23.06 - dziękuję w imieniu wszystkich uczniów Panie Kaziu ;)
I to chyba byłoby na tyle... bo "becikowe" to Was chyba jeszcze nie interesuje ;)

...:: 09.01.2006 - 12:44 | autor: robbie
 
Wyjazd Na Narty
Po wielu pertraktacjach udało się wyśrubować cene do 35zl (całkowity koszt). Od jutra tj. wtorek do czwartku prosimy o zapisy u Fruga.
ps. Okazja jakich mało :):) (Nie dla Idiotów :)

...:: 07.01.2006 - 18:56 | autor: robbie
 
Wyjazd na narty
Witam wszystkich zapaleńców czynnie uprwiających sporty zimowe.W najbliższych dniach jest organizowany wypad na narty. Chętnych prosimy o zapisywanie się u Jarka Cmokowicza z kalsy 3 D. Termin wyjazdu będzie podany w najbliższym czasie.

Ps. Frugo nie jedzie!!!!!!!!
Dlaczego?
Bo mu Frania nie pozwoli.

...:: 21.12.2005 - 12:14 | autor: mateusz
 
"Wszystkiego najlepszego..."


„Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.”


W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2006 Rok!

Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom i Przyjaciołom
najlepsze życzenia świąteczne
składa
Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Lesku...:: 20.12.2005 - 19:53 | autor: juhas
 
PRÓBNA MATURA 2005
W czwartek 15.12.2005 o godz. 8.00 rozpoczęły się w całej Polsce (czyli w naszej szkole też ;) ) próbne egzaminy maturalne (chyba tak się to nazywa). W sumie trwały 3 dni.
Egzamin otworzył/rozpoczął oczywiście prof.Bernard Baran. Od tego czasu trzecioklasiści dobyli broni (czyt. długopisów ;) i..... pewnie róznie to dalej było, ale na pewno chcieli rozgrzać je do czrwoności :P.
Pierwszego dnia (jeszcze próbni;) maturzyści sprawdzali swoją wiedzę (albo raczej się nią wykazywali) z języka polskiego, dzień później z języków obcych, a w ostatni czyli w poniedziałek 19.12.2005 z wybranych przedmiotów. Nie pytajcie się mnie czy trudne były pytania (o to być może będziecie mogli zapytac się mnie za rok :P), ani tym bardziej o odpowiedzi (oj, z tym napewno będę miał problem i ja za rok:P), bo nie wiem, nie wiem nawet ile mieli czasu na pisanie, ale o to się starszych kolegów już sami możecie zapytać.
Pisali i pisali, ale na jaką ocenę się spisali? - napewno na gorszą niż ta którą dostaną na końcowym egzaminie maturalnym - czego Wam Drodzy Maturzyści życzę ;]

...:: 05.12.2005 - 22:15 | autor: juhas
 
MIKOŁAJKI
Pomyślałem sobie, że w taki wspaniały (a powiedzcie że takim nie jest:P) dzień wchodząc na strone naszej szkoły nie możecie przeczytać jako "newsa" wpisu o wywiadówce.

Więc z okazji dnia Santa Clausa życzę wszystkim wymarzonych (przez Was) prezentów. Kto był grzeczny dostanie to co chciał, albo coś innego (Mikołaj jest w tym dniu przepracowany), a jak ktoś był niegrzeczny to dostanie rózgę (tak mówiła pani w przedszkolu ;) - jak nie wierzycie - to zapytajcie mojej mamy :P. Śniegu nie ma, sanki drą asfalt, więc renifery mają dość - jeden nawet postanowił odpocząć i schował się na naszej stronie - dajcie mu jeść (czyt. comments please ;)

...:: 23.11.2005 - 19:12 | autor: juhas
 
WYWIADÓWKA
Dnia 24.XI 2005 tj. w czwartek o godz.16.00 odbędzie się wywiadówka. Uczniowie, którzy nie poprawili swoich ocen proszeni są o schowanie wszystkich niebezpiecznych przedmiotów znajdujących się w zasięgu ręki, przed powrotem rodziców ;). OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!


...:: 19.11.2005 - 16:49 | autor: agnezja
 
Ogłoszenie
UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Prosimy o wpłatę kasy za plakietki i zaproszenia na studniowke do dnia 28.11[poniedzialek]. Pieniądze wpłacajcie do osoby z waszej klasy, ktora sie tym zajmuje. Plakietki i zaproszenia będą zamiawiane 28.11.2005 tylko tym osobom, ktore w podanym terminie wpłacą kasę.

Komitet Studniówkowy :)

...:: 10.11.2005 - 13:24 | autor: mateusz
 
Licealiada Etap Powiatowy Rejonowy 2005
Licealiada rok szkolny 2005/06


Tabela- szachy etap rejonowy
Brzozów 9 listopada 2005 r


LP Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 PKT M
1 I LO Brzozów 4 4 4 4 4 4 24 1
2 LO Lesko 0 2 3 3 3 4 15 2
3 II LO Sanok 0 2 4 2,5 2 4 14,5 3
4 ZS4 Sanok( bud.) 0 1 0 3 3 3 10 4
5 BZSZ U.Dolne 0 1 1,5 1 2 3 8,5 5
6 ZSE Brzozów 0 1 2 1 2 1,5 7,5 6
7 ZSD Lesko 0 0 0 1 1 1,5 3,5 7

Wyniki
indywidualne naszych zawodników


Pauza I LO Brzozów BZSZ U.Dolne II LO Sanok ZSE Brzozów ZS4 Sanok( bud.) ZSD Lesko
1 2 3 4 5 6 7 Razem
1 Czerniga Szymek - 0 0 0 1 0 1 2
2 Kurmel Mateusz - 0 1 1 0 1 1 4
3 Haftek Paweł - 0 1 0 1 1 1 4
4 Angelina Duma - 0 1 1 1 1 1 5
pauza 0:4 3:1 2:2 3:1 3:1 4:0 15
\
Drużyny I LO Brzozów i LO Lesko awansowały do finału wojewódzkiego.Zdjęcia: 1 | 2 | 3

Oryginalna tabela z wynikami..

...:: 09.11.2005 - 12:56 | autor: agnezja
 
Akademia z okazji dnia 11 listopada
Jutro, tj. 10. 09 o godzinie 10. 50 rozpocznie się akademia przygotowana przez uczniów szkoły z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Obowiązują stroje wieczorowe :)

archiwum: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko