in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 1299 osoba na tej stronie
 
Artykuły

Ostatni artykuł napisał(a) Fizyk:

Chemia w szkole w roku 2014/2015 (0)
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lesku zainteresowani chemią mają możliwość rozwijania swoich zdolności biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych. Na zajęciach tych uczniowie mogą zapoznać się z praktyką laboratoryjną , nabyć umiejętności potrzebnych
...:: dalej...

Wcześniejsze artykuły:

Kraków – miasto kultury i sztuki (0) autor: Fizyk
Kampania „Drugie życie” w LO w Lesku (0) autor: Fizyk
Wycieczka do Belgii (0) autor: Fizyk
Wyniki konkursu z j.niemieckiego ABITEST (0) autor: Fizyk...:: 17.03.2006 - 21:40 | autor: juhas
 
Nauczyciele vs uczniowie...
W czwartek 16.03.2006 odbył się mecz o puchar eLO Lesko w siatkówke*. Do rywalizacji zgłosiło się wieele drużyn, a dokładniej dwie - drużyna uczniów i nauczycieli ;-). W pierwszym secie uczniowie wzięli ostro "do odpowiedzi" ;-) nauczycieli i... mogli im spokojnie wpisać 1 za nieprzygotowanie. Ale w 2 i 3 secie nauczyciele przypomnieli uczniom kto tutaj ma "wpisywać 1", wygrywając z wieelką przewagą 2 sety pod rząd. Po przerwie (wynik 2:1) drużyny wróciły na "boisko". Uczniowie wykorzystując zbytnią pewność pedagogów łatwo wygrali 4 seta. Więc końcowa walka zapowiadała się bardzo ciekawie. W ostatnim secie nasi rówieśnicy (młodsi i starsi rówieśnicy:P) przegrywali z profesorami 16:24, jednak zdołali się przełamać i wygrali na przewagi. Warto podkreślic bardzo dobrą grę duetu dyrektorskiego - prof. Samek i prof.Baran pokazali kto rządzi w tej szkole (mimo to że ich drużyna przegrała). Możaby ich nazwać królami parkietu, ale ich tak nie nazwę - z powodu braku parkietu. Końcowy Wynik 3:2 na korzyść uczniów. Dla wygranych cenna nagroda - satysfakcja (wielu pewnie by chciało "dokopać" swoim profesorom ;-)
Może kiedyś nauczyciele by zechcieli z uczniami się zmierzyć w koszykówkę? - czekam na odpowiedź z ich strony

*Puchar ten nie istnieje dla materialistów - więc nie wszyscy go mogą zobaczyć ;-) Możecie sobie go narysować (wtedy zobaczycie że nie kłamie o jego istnieniu)

...:: 13.03.2006 - 11:46 | autor: mateusz
 
Zawiadomienie dla uczniów i rodziców.
CHCESZ SIĘ USTRZEC PTASIEJ GRYPY ?
STOSUJ SIĘ DO PONIŻSZYCH ZALECEŃ

• SPOŻYWAJ MIĘSO DROBIOWE, PRZETWORY DROBIARSKIE I JAJA PODDANE ODPOWIEDNIEJ OBRÓBCE CIEPLNEJ W TEMPERATURZE MINIMUM 70C;
• MYJ DOKŁADNIE Z UŻYCIEM DETERGENTU WSZYSTKIE PRZEDMIOTY, KTÓRE MIAŁY KONTAKT Z SUROWYM DROBIEM (DESKI, NOŻE, TALERZE); PAMIĘTAJ, ŻE ZAMROŻENIE MIĘSA NIE NISZCZY WIRUSA PTASIEJ GRYPY;
• NIE DOTYKAJ, BEZ ODPOWIEDNIEGO ZABEZPIECZENIA, MARTWYCH LUB SPRAWIAJĄCYCH WRAŻENIE CHORYCH PTAKÓW DZIKICH ANI UBITEGO DROBIU; PRZEDE WSZYSTKIM DOPILNUJ, ABY NIE ROBIŁY TEGO DZIECI;
• ZADBAJ O TO, ABY DZIECI UNIKAŁY MIEJSC BYTOWANIA DZIKIEGO PTACTWA, FERM DROBIU ORAZ INNYCH MIEJSC JEGO PRZETRZYMYWANIA;
• MYJ RĘCE PO KAŻDORAZOWYM ZETKNIĘCIU Z PTACTWEM, ZARÓWNO DZIKIM, JAK I HODOWLANYM; DOPILNUJ, ABY ROBIŁY TO TAKŻE DZIECI;
• PAMIĘTAJ, ABY SUROWE MIĘSO DROBIOWE NIE MIAŁO STYCZNOŚCI Z INNYMI PRODUKTAMI ŻYWNOŚCIOWYMI;
• PRZYPOMINAMY O PRZESTRZEGANIU ZAKAZU PRZYWOZU Z ZAGRANICY ŻYWEGO LUB MARTWEGO PTACTWA, DROBIU I WYROBÓW DROBIARSKICH, JAJ, NIEPRZETWORZONYCH PIÓR I ICH CZĘŚCI, PIERZA, PUCHU ORAZ TROFEÓW MYŚLIWSKICH.

BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAJ ZALECEŃ WYDAWANYCH PRZEZ PRZEDSTAWICIELI INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ I PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ;

GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY
...:: 09.03.2006 - 21:19 | autor: juhas
 
Przetarg
Ogłaszamy przetarg... taki dość oryginalny - poszukujemy staaarej ale jarej (to nie znaczy że zjaranej ;-) karty graficznej pod PCI najlepiej 8MB. Czekamy na propozycje. W rozliczeniu możemy załatwić oceny (5, 6 a nawet 8 albo 10) u prof. Farona z fizy i informy ;-)

!!!przetarg już nieaktualny!!!

...:: 09.03.2006 - 14:33 | autor: mateusz
 
Wyniki Licealiady 2006
1:
Więcławek Danuta (Gim 1600 6)
2:
Haftek Pawel (Lo 1000 5.5)
3-4:
Czerniga Szymon (Lo 1200 5)
Kurmel Mateusz (Lo 1000 5)
5:
Zmarzły Adrian (Zsd 1000 4.5)
6-12:
Bezeg Sebastian (Lo 1000 4)
Kolasa Konrad (Gim 1000 4)
Jakim Kamil (Zsd 1000 4)
Duma Angelina (Lo 1000 4)
Rafalski Mariusz (Zsr 1000 4)
Hanczyk Piotr (Lo 1000 4)
Romowicz Bartosz (Zsr 1000 4)
13-14:
Rafalska Marzena (Zsr 1000 3.5)
Deka Dawid (Zsd 1000 3.5)
15-16:
Knuth Adam (Lo 1000 3)
Wrobel Ewelina (Zsr 1000 3)
17:
Mazgaj Mateusz (Lo 1000 2.5)
18-22:
Mach Kacper (Lo 1000 2)
Matuszewski Piotr (Lo 1000 2)
Gregorski Kamil (Zsr 1000 2)
Konik Kamil (Zsr 1000 2)
Ochmanski Tomasz (Lo 1000 2)
23:
Puc Łukasz (Zsr 1000 1.5)
24:
Zapała Michał (Gim 1000 1)

PS. Prof. Faron mówi że jest super.

Zawody odbyły się w miłej atmosferze, nie było żądnych problemów z zawodnikami. Sędziom głównym był Prof. Stanisłąw Lelek, który sędziował bez błednie.Po trzech rundach przewidziana była przerwa na jakiś skromny poczęstunek. Herbatkę przygotowały dziewczyny z klasy 1a Dziedzicka Justyna, Szul Marta, Wasylewicz Dominika (bardzo dobra). Po sześciu rundach było już wszystko jasne, do następnego etapu pojadą Paweł Haftek, Czerniga Szymon, Kurmel Mateusz, Angelina Duma, Więcłąwek Danuta. Niestety nasz czarny koń Piotrek Hańczyk nie był w dobrej formie i nie wykazał się swoim wspaniałym intelektem.


Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 |

...:: 08.03.2006 - 17:53 | autor: juhas
 
DZIEŃ KOBIET
Pozwolę sobie w imieniu: prezydenta III (czy tam IV) RP Lecha Kaczyńskiego, Adama Małysza, Romana Giertycha, Lecha Wałęsy i wogóle - wysztkich mężczyzn w szczególności z naszego LO (tamci byli tylko tak na wstępniak ;-) życzyć wszystkim kobietom - równiez w szczególności tym, które uczęszczają do naszego LO pod postacią uczennic, profesorek czy personelu:

Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet!

życzą: Juhas + pozostała część redakcji LO + w/w osoby;-)

...:: 08.03.2006 - 13:04 | autor: mateusz
 
Konkurs Ekologiczny
Dnia 9 marca (środa) około 6 godziny lekcyjnej odbędzie się konkurs ekologiczny prowadzony przez profesorkę Pelc. Konkurs ma się składać z około 50 pytań tupu a,b,c oraz zadania opisowego.

...:: 06.03.2006 - 16:09 | autor: juhas
 
Wyniki wyborów
Po przeliczeniu (i przefałszowaniu ;-) Waszych głosów przedstawiamy wyniki głosowania:
1 Paweł Szybowski - 168 głosów mamy nowego szefa!! - gratulacje
2 Monika Kisiel
3 Angelina Duma
4 Elżbieta Janczyk
Frekfencja wyniosła ok 56% (co do liczb wymienionych tutaj przeze mnie - mogą być niedokładne, ale przybliżone ;-) Teraz czekamy na spełnienie obietnic i planów wyborczych ;-)
Wielkie podziękowania dla odchodzącego samorządu który moim zdaniem może być pięknym wzorem dla następców.

...:: 22.02.2006 - 18:01 | autor: sumin
 
XVII WOJEWÓDZKI TURNIEJ O BIESZCZADACH WIEM PRAWIE

Już 10 marca 2006 w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku odbędzie się Wojewódzki turniej promujący szeroko rozumianą wiedzę o Bieszczadach pod nazwą „O BIESZCZADACH WIEM PRAWIE WSZYSTKO” dla uczniów szkół gimnazjalnych.
W bieżącym roku szkolnym będzie to już XVII edycja. Informacje i regulamin imprezy są dostępne na stronach internetowych: Rzeszowskiego Kuratorium Oświaty, Oddziału PTSM w Krośnie i LO w Lesku.

W konkursie może wziąć udział każdy gimnazjalista, wcześniej zgłoszony przez swój klub lub szkołę. Uczestnik przystępuje do testu obejmującego całość wiedzy dotyczącej Bieszczadów (turystyka, historia, przyroda itp.). W odróżnieniu od innych tego typu imprez można mieć ze sobą mapę, przewodnik oraz własne materiały. Limit czasu i ogromna ilość pytań sprzyjają osobom posiadającym własną wiedzę.

Po teście następuje finał. Uczestniczy w nim 10 najlepszych osób, a pozostali zawodnicy stają się widownią. Po zmaganiach trwających często ponad trzy godziny zostaje wyłoniony zwycięzca, który w danym roku posiadł największą wiedzę o Bieszczadach. Upowszechniana tak turystyka stanowi ciekawy sposób poznawania piękna i historii naszego regionu.

(Regulamin Turnieju O BIESZCZADACH WIEM PRAWIE WSZYSTKO).
...:: 22.02.2006 - 09:02 | autor: robbie
 
WYBORY
A oto oficjalna lista kandydatów na Przewodniczącego Szkoły:

1. Angelina Duma
2. Elżbieta Janczyk
3. Monika Kisiel
4. Paweł Szybowski


Wybory odbędą się 3 marca 2006r.

...:: 17.02.2006 - 10:23 | autor: mateusz
 
Plener fotograficzny
Dnia 18 lutego (sobota) 2006 odbędzie się plener fotograficzny z Panem Naterem. Zajęcia te mają na celu zaprezentowanie młodzieży z LO Lesko praktycznych zastosowań podstawowych zasad fotografii. Będą to już trzecie takie zajęcia, które odbyły się w ramach programu "Szkoła Marzeń”.

Na poprzednich spotkaniach bracia Naterowie pokazywali nam profesjonalny sprzęt fotograficzny, którego wartość niejednokrotnie przekraczała cenę samochodu osobowego. Wyjaśnili nam również zależność przesłony od czasu naświetlania oraz wytłumaczyli jak duży ma to wpływ na głębie ostrości. Spotkania cieszą się dużą popularnością o czym świadczy zwiększająca się liczba osób uczęszczających na zajęcia.

...:: 13.02.2006 - 19:36 | autor: juhas
 
WALENTYNKI
Ruszyła szkolna poczta walentynkowa - zapraszamy do wysyłania listów, czy czego tam chcecie ;-) - skrzynka znajduje się na parterze na ścianie. Postarajcie się żeby listonosz szkolny nie poszedł w tym dniu na przymusowy urlop z braku pracy!.

...:: 13.02.2006 - 16:12 | autor: juhas
 
WYBORY 2006 ;-)
Oczywiście są to wybory przewodniczącego samorządu szkolnego. Chcesz zostać prezydentem (naszej szkoły)?? - zgłoś się - prosimy składać kandydatury do odchodzącego (ale jeszcze OBECNEGO) samorządu, w którego skład wchodzą Kuba, Marta i Justyna - czekają na Was do piątku 17.02.2006. Kandydować może 1 osoba z każdej klasy I i II. Klasy poszczególnych kandydatów proszone są o wspieranie swoich przedstawicieli (plakaty, bloki reklamowe w TV ;-) i radiu, ale nie tylko w jednym ;-) Mile widziana "kiełbasa" wyborcza ;-)


...:: 01.02.2006 - 23:40 | autor: tecku
 
Ah te limity :)
Przepraszamy, że strona w ostatnich dniach była niedostępna. Wynika to z przekroczenia limitu transferu miesięcznego konta, na którym strona się znajduje. Obecnie jest to limit 3GB, co wydaje się dużą liczbą, ale jak się okazuje zbyt małą na potrzeby czytelników [LO]Lesko ;).

W marcu kończy się abonament i umowa podpisana z firmą hostingową webserwer.pl, więc postaramy się znaleźć na rynku hostingowym konto o limicie przynajmniej 5GB za podobną cenę lub wynegocjować z obecną firmą lepsze warunki, aby sytuacja się nie powtórzyła. Jeszcze raz przepraszamy :).

...:: 25.01.2006 - 20:20 | autor: juhas
 
WYWIADÓWKA
Wywiadówka odbędzie się w czwartek 26.01.2006 o godz.16:00 Zapraszamy wszystkich rodziców - a raczej - obecność obowiązkowa
A Wam, drodzy uczniowie chciałbym życzyc w tym dniu wesołych świąt...w końcu to tzw. przez niektórych "święto pasa" hehehe. Z poważaniem Juhas ;-)

...:: 24.01.2006 - 13:13 | autor: mateusz
 
Turniej Szachowy o Puchar Bieszczadów - WYNIKI!!
Dnia 22 stycznia 2006 r. w LO Lesko odbył się turniej szachowy - Puchar Bieszczadów.
Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do godziny 16.00. Udział wzięło 26 seniorów i 13 juniorów z klubów Sanovia Lesko, LO Lesko, Mechanizator Ustrzycki Dolne, Brzozowia Brzozów, Jankowce i Komunalni Sanok. Po 9 rundach zmagań zostały ogłoszone wyniki. Pierwsze miejsce zajął Marut Leszczek, drugie Ryszard Samek, a trzecie Iwanicki Ryszard.

:: wyniki

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

archiwum: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko