in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 9390 osoba na tej stronie
 
Artykuły

Ostatni artykuł napisał(a) Fizyk:

Chemia w szkole w roku 2014/2015 (0)
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lesku zainteresowani chemią mają możliwość rozwijania swoich zdolności biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych. Na zajęciach tych uczniowie mogą zapoznać się z praktyką laboratoryjną , nabyć umiejętności potrzebnych
...:: dalej...

Wcześniejsze artykuły:

Kraków – miasto kultury i sztuki (0) autor: Fizyk
Kampania „Drugie życie” w LO w Lesku (0) autor: Fizyk
Wycieczka do Belgii (0) autor: Fizyk
Wyniki konkursu z j.niemieckiego ABITEST (0) autor: Fizyk...:: 16.11.2006 - 17:53 | autor: Niuniek
 
Dalsze zmagania

Kolejny dzień matur mamy już za sobą..:) Tym razem uczniowie pisali test z języka obcego, !nie wszyscy! byli zadowoleni :/ no ale mogą się pocieszyć tym, że to dopiero próba :). Jutro napiszą jeszcze wybrany przedmiot i free :D możecie iść do domu :P

...:: 15.11.2006 - 18:39 | autor: sasetka
 
Pierwszy dzień matur:)
Już dziś nasi trzecioklasiści pisali maturę próbną z języka polskiego! Po ich minach było wyraźnie widać, że egzamin poszedł im rewelacyjnie, bo wszyscy wychodzili tacy uśmiechnięci i zadowoleni:) Jutro zmagać się będą z językiem obcym!;)
Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. Połamania długopisów!!!

...:: 13.11.2006 - 22:17 | autor: Xavier
 
Nowe teksty w

Na stronie naszego Liceum od dziś widnieją nowe teksty w dziale "Nasza Twórczość". Autorka życzyła sobie anonimowości, więc imienia zdradzić nie mogę, ale zachęcam do czytania! Czekamy na następnych, którzy chcieliby zaprezentować swój talent! Życzę miłej lektury :)

tędy szybciej :)

edit (15.11.2006) - dodałem kolejną dawkę dzieł autorki o której mowa powyżej :-)

...:: 13.11.2006 - 19:51 | autor: Niuniek
 
Matury próbne :)
Już w tym tygodniu odbędą się matury próbne! Jak na prawdziwych uczniów przystało trzecioklasiści wcale się tym nie przejmują:) W sumie fakt, ale i tak sobie zapiszcie i zapamiętajcie żeby !nie było!:

 • środa 15.11-Język polski

 • czwartek 16.11-Język obcy

 • piątek 17.11-Wybrany przedmiot obowiązkowy

  Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. Połamania długopisów!!

 • ...:: 11.11.2006 - 16:42 | autor: sasetka
   
  Dzień Niepodległości
  Święto Odzyskania Niepodległości-Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.
  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy w 1937 roku. W latach 1939-1944 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
  Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudzkiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

  ...:: 10.11.2006 - 21:21 | autor: sasetka
   
  Akademia z uroczystości 11 listopada
  Narodowe Święto Niepodległości obchodzone co roku 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku.
  Tak w skrócie o tym świecie więcej ukaże się jutro:)
  Dziś u Nas w szkole odbyła się akademia z okazji tego święta. Szkolny chórek przygotował dla nas wspaniała akademie upamiętniającą ta uroczystość. Niektórzy z uczestników akademii mieli także swoje popisy solowe.
  Zdjęcia z akademii będą wkrótce!

  Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

  ...:: 09.11.2006 - 19:21 | autor: sasetka
   
  Zawody dziewczyn w siatkę
  Dziś 09.listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych odbyły się zawody w siatkę, tylko że tym razem grały dziewczyny. Ich grę możemy uznać za bardzo dobrą ponieważ zajęły PIERWSZE miejsce! Gratulujemy!!!

  ...:: 09.11.2006 - 14:57 | autor: robbie
   
  SZOK
  SZKOLNY OŚRODEK KARIERY - czyli miejsca gdzie uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy o sobie. Jest to jeden z drogowskazów stojących przy ścieżce edukacyjnej, który pozwoli uczniom Leskiego Liceum osiągnąć w przyszłości SUKCES ZAWODOWY.

  Więcej znajdziesz tutaj.

  ...:: 08.11.2006 - 20:18 | autor: sasetka
   
  Zawody w piłkę siatkowa chłopców
  Dnia 08 listopada (czyli dzisiaj) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych odbyły się zawody piłki siatkowej. Chłopcy świetnie grali bo wywalczyli drugie miejsce. Gratulujemy! Jutro ciąg dalszy zawodów bo grac beda dziewczyny:) Trzymamy kciuki za Was i życzymy powodzenia!

  ...:: 07.11.2006 - 23:28 | autor: SaturnV
   
  Nowe Osoby w Redakcji LO
  Dziś powitaliśmy w redakcji dwie nowe Osoby - Sasetkę oraz Anę.
  Małgosia uczy się w klasie 1D. Jest bardzo wesołą Kobietą, lubi śpiewać, tańczyć. Czuje pociąg do pisania ;)
  Ani chyba nie muszę Wam przedstawiać ;) Powiem tylko, że jest Naszą fotoreporterką.

  Została również stworzona skrzynka email do wymiany wewnętrznej informacji między redaktorami oraz po to, abyście mogli przesłać do redakcji wiadomość lub artykuł, który chcielibyście by był umieszczony na stronach LO. Adres skrzynki to: newsy(malpa)lo.lesko.pl

  Powodzenia i gorąco WITAMY!!

  ...:: 04.11.2006 - 22:45 | autor: SaturnV
   
  Nowe galerie zdjęć od Absolwentów
  W dniu dzisiejszym udostępniliśmy nowe galerie zdjęć z Obchodów Jubileuszu 60lecia Liceum Ogólnokształcącego w Lesku.

  Zdjęcia pochodzą z prywatnych kolekcji. Można je również pobierać z jakością potrzebną do ich wywołania. Więcej zdjęć nie otrzymaliśmy. Jeśli możecie się nimi z nami podzielić to prosimy o ich przesłanie. (najlepiej na adres e-mail zjazdu).

  Oprócz fotek można "ściągnąć" trzy amatorskie filmy.

  Zatem zapraszamy Wszystkich do Portalu Absolwenta!

  W miesięczniku "Echo Bieszczadów" znajduje się artykuł o Jubileuszu oraz kilka zdjęc zrobionych przez Joannę Szurlej, Anię Wantuch oraz przeze mnie (Mateusza Barana)

  Zapraszamy do lektury!!


  ...:: 04.11.2006 - 22:44 | autor: SaturnV
   
  Ruszamy w tym tygodniu...
  Witajcie!
  W tym tygodniu planujemy ruszyc z obserwacjami pod kopułą. Oczywiście jeśli pogoda na to pozwoli. Dobiegają już końca prace ze schodami oraz podłogą.
  Otrzymaliśmy również kamerę CCD do astrofotografii. Efekty możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.
  Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

  ...:: 03.11.2006 - 23:02 | autor: tecku
   
  Podziękowanie
  Chciałbym Was poinformować, że skład redakcji [LO]Lesko nieco się odchudził. Całkiem niedawno z funkcji redaktora zrezygnowali Biały i Juhas. Przyczyną rezygnacji były problemy wewnętrzne w redakcji, głównie z nawiązaniem współpracy, ale wolałbym o szczegółach nie wspominać. Jednak nie jest tajemnicą, że chłopcy zrobili dużo dobrego dla strony. Powstało kilka nowych działów, zaktualizowano informacje w już istniejących (głównie robota Białego) oraz cieszące się jak do tej pory największą popularnością aktualności autorstwa Juhasa.

  Szkoda, że do tego doszło, ale chłopcy mieli swoje powody i szanuję ich decyzję, mam nadzieję, że i Wy uszanujecie ;). W podziękowaniu za pracę, którą włożyliście w tą stronę otrzymujecie widoczne z boku 2 pozytywne lizaki w formacie jpeg :D, sponsorowane przez mój prywatny serwer.

  Zatem szerokiej drogi i wysokich ocen w szkole! Dzięki! :)

  ...:: 27.10.2006 - 20:32 | autor: SaturnV
   
  Zmiana czasu
  Koniec ze spóźnieniami na pierwszą lekcję ;-)
  Od niedzieli 29 października 2006 śpimy o godzinę dłużej.!!

  Przestawiamy wtedy zegary w nocy z godziny 3:00 na 2:00. Od tej pory będzie obowiązywał w Polsce czas CSE. (UTC+1h).


  "Wydłużenie nocy" to również dobra wiadomość z innego powodu. Więcej czasu możemy spędzić przy obserwacjach nieba. Odkryta w połowie lipca kometa C/2006 M4 (SWAN), widoczna na naszym niebie od końca września, w ostatnich dniach znacznie pojaśniała. Jej blask wzrósł do 4.0-4.5 wielkości gwiazdowej, co oznacza, że z ciemnego miejsca jest obiektem widocznym nawet gołym okiem. (Fot. P.Lawrence/Space.com)

  A gdzie ją można zobaczyć prosimy sprawdzic w serwisie: Heavens-Above oraz Sky & Telescope

  Obecnie kometa przeszła z konstelacji Korony Północy do Herkulesa i można ją obserwować wieczorem około 30 stopni nad zachodnim horyzontem.

  ...:: 27.10.2006 - 20:04 | autor: SaturnV
   
  Konkurs Astronomiczny  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie astronomicznym!!

  Zadanie konkursowe: napisz esej!!
  Nagroda: dostęp do teleskopów... ale to dopiero początek

  Zobacz: rozwiń

  SuperNova Szkoła pozwala otworzyć nowe horyzonty w polskich szkołach średnich. Konkurs stwarza szansę wszystkim nauczycielom i uczniom polskich gimnazjów i liceów na wzięcie udziału w międzynarodowym projekcie pozwalającym prowadzić na lekcjach obserwacje na żywo wykorzystując olbrzymie, zdalnie sterowane, profesjonalne teleskopy rozmieszczone na całym świecie.

  Uczestniczenie w pracach sieci LCOGT daje możliwość promowania własnych pomysłów. Esej, którego napisanie jest zadaniem konkursowym, może zawierać nawet najbardziej zaskakujące rozwiązania na wykorzystanie dostępu do teleskopów. Nauczyciele i uczniowie, których propozycje będą najciekawsze oraz będą łączyły naukę, edukację i zabawę, zdobędą główną nagrodę. Uwaga! Do udziału w konkursie nie trzeba posiadać doświadczenia ani wiedzy z zakresu astronomii - zwycięzcy konkursu będą mogli nauczyć się zdalnego sterowania teleskopami na szkoleniach przygotowanych przez organizatorów konkursu.

  Główną nagrodą dla zwycięzców konkursu jest dostęp do zdalnie sterowanych teleskopów. Ale tak naprawdę to dopiero początek. Uczniowie i nauczyciele szkoły, którarozpocznie wspópracę z siecą LCOGT, będą mieli możliwość współpracy z innymi szkołami z Polski i zagranicy, a także będą zapraszani na specjalne szkolenia i warsztaty, na których będą mogli wymieniać doświadczenia i dzielić się wiedzę. Okazją do zdobycia dodatkowych doświadczeń, ale również i dobrą zabawą jest uczestniczenie w programach obserwacyjnych takich jak obserwacje gwiazd supernowych.


  Po więcej informacji wejdź na stronę: SuperNova Szkoła

  archiwum: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
   
  Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko