in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 9421 osoba na tej stronie
 
Artykuły

Ostatni artykuł napisał(a) Fizyk:

Chemia w szkole w roku 2014/2015 (0)
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lesku zainteresowani chemią mają możliwość rozwijania swoich zdolności biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych. Na zajęciach tych uczniowie mogą zapoznać się z praktyką laboratoryjną , nabyć umiejętności potrzebnych
...:: dalej...

Wcześniejsze artykuły:

Kraków – miasto kultury i sztuki (0) autor: Fizyk
Kampania „Drugie życie” w LO w Lesku (0) autor: Fizyk
Wycieczka do Belgii (0) autor: Fizyk
Wyniki konkursu z j.niemieckiego ABITEST (0) autor: Fizyk...:: 28.12.2006 - 21:50 | autor: SaturnV
 
Monitoring, ochrona LO
Dzisiaj 28 grudnia 2006 w naszym LO został zainstalowany profesjonalny system monitoringu i ochrony mienia. Instalacji dokonała firma Arma z Krosna. Urządzenia alarmowe dostarczyła firma Satel. O szczegółach instalacji, kamerach ;) i ukrytych czujkach oczywiście nie powiemy ani słowa.. System jest cały czas w kontakcie z centralą w Krośnie. W przypadku próby obejścia zabezpieczeń komputer uruchamia alarm oraz wzywa patrol interwencyjny. Za pomocą tego urządzenia można wezwać natychmiast potrzebne służby ratownicze bez konieczności wykonania telefonu.
Mamy nadzieję, że system przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli oraz całej szkoły.

...:: 28.12.2006 - 15:26 | autor: SaturnV
 
60 lecie LO Lesko - płyta DVD
"... a nasze młode lata płyną szybko w dal,
a w sercu pozostanie smutek, tęsknota i żal"


Informujemy wszystkich Absolwentów, iż film z 60 lecia dotarł już do Szkoły. W najbliższych dniach będzie sukcesywnie rozprowadzany wśród osób, które chciały go otrzymać. Jeśli ktoś, kto nie wpisał się na listę, chciałby mieć film, to jest taka możliwosc - wystarczy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem LO - Kontakt
Film został wydany na dwóch płytach DVD. Łączny czas nagrań to 4 godziny obrazu w formacie telewizyjnym. Autorem nagrania jest firma Video-Film Stanisław Żyłka z siedzibą w Sanoku.
Osoby, które jako pierwsze zobaczyły film są zachwycone profesjonalnym montażem oraz prowadzeniem kamery. Potwierdza to nagroda dla tego autora za zdjęcia do filmu "Poznaj prawdziwe Bieszczady".

Przypominamy jednocześnie, że wszystkie zdjęcia można pobierać ze strony http://60lat.lo.lesko.pl


NOWE !!!
W związku z powiększeniem przestrzeni dyskowej na naszym serwerze, udostępniamy do pobrania film nakręcony podczas uroczystości 60-lecia Liceum w Lesku. Są to dwie płyty w formacie DVD 4:3. Każdy plik to 4.3GB pojemności.

Obrazy plyt DVD
DVD1: Pobierz DVD1 4.3 GB
DVD2: Pobierz DVD2 4.3 GB
Polecamy!!!

...:: 22.12.2006 - 23:39 | autor: robbie
 
Merry Christmas

Bardzo dużo prezentów,
mało w życiu zakrętów,
Dużo bąbelków w szampanie,
Kogoś kto zrobi śniadanie,
a na każdym kroku
szczęścia w Nowym Roku!Życzy redakcja.
Ps. Maturzyści nie przesadzajcie
z jedzeniem bo niedługo Studniówka !!!

...:: 22.12.2006 - 20:23 | autor: sasetka
 
Mikołajki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy
Dnia 6 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się spektakl przygotowany przez prof. Anna Gnap-Walko oraz przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lesku uczestniczących w kółku teatralnym.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawie. Zadowolenie dzieci, uśmiech na ich twarzach i wdzięczność za prezenty przyniesione przez św. Mikołaja i chochlików były dla młodzieży wielka satysfakcja.
Przedstawienie miało na celu uświadomienie dzieciom, ze należy być dobrym i grzecznym, a wtedy zostaniemy obdarowani nie rózgami , a prezentami, o których marzyliśmy.
Dzieci wyrażały swoje zadowolenie poprzez radość z prezentów, chętnie pozowały do zdjęć.
Ten dzień na pewno pozostanie w ich sercach przez długi czas.
One także nie zapomniały o Mikołaju, czego wyrazem były piękne rysunki podarowane ze szczerego serca.
Po przedstawieniu i rozdaniu prezentów dzieci wychodząc z sali były szczęśliwe i uśmiechnięte. Na pewno ten dzień pozostanie w pamięci i sercu niejednego z nas i także niejednego dziecka.
P.S. Zdjęcia ukarzą się wkrótce!!!

...:: 21.12.2006 - 17:32 | autor: sasetka
 
Jasełka szkolne
Dziś w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia.
Nasz wspaniały chórek pod batuta prof. Katarzyny Weremińskiej wprowadził nas w wspaniały nastrój świat a jasełka przygotowane przez siostrę Pecel przybliżyły nam obraz Narodzenia Pana.

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

...:: 13.12.2006 - 20:02 | autor: sasetka
 
Szkolne przedstawienie o AIDS
Dnia 08 grudnia w naszej szkole odbył się spektakl na temat AIDS. W spektaklu była mowa o dziewczynie która przez własną głupotę została zarażona wirusem. Niestety dziewczyna zapłaciła wielka cenę za ta chorobę czyli śmierć. Na przedstawieniu pokazane były przeżycia bohaterki , podczas zmagania się z tą nieuleczalną choroba jak i jej relacje z najbliższymi. To co przeżywają osoby zakażone świetnie odzwierciedliła swoja gra Martyna.

...:: 11.12.2006 - 01:10 | autor: SaturnV
 
60 lecie - pamiątki
Informacja dla Wszystkich Absolwentów!!

Można jeszcze nabyć Księgę Pamiątkową LO Lesko 1946 - 2006. Informację o cenie oraz wysyłce (jeśli dotyczy) można uzyskać osobiście w Sekretariacie LO, pod numerem telefonu sekretariatu +48 13 4696518,
faxu.: +48 13 4699016
oraz emaila: liceum@lo.lesko.pl

Jest również dostępna płyta DVD ze wszystkimi zdjęciami z 60lecia. Niestety Szkoła nie posiada nagrywarki DVD. Można pożyczyć źródło, lub w przypadku większej ilości chętnych wynająć kogoś z nagrywarką DVD w celu zrobienia kopii.

Przypominamy, że wszystkie zdjęcia można pobierać ze strony http://60lat.lo.lesko.pl


NOWE !!!
W związku z powiększeniem przestrzeni dyskowej na naszym serwerze, udostępniamy do pobrania film nakręcony podczas uroczystości 60-lecia Liceum w Lesku. Są to dwie płyty w formacie DVD 4:3. Każdy plik to 4.3GB pojemności.

Obrazy plyt DVD
DVD1: Pobierz DVD1 4.3 GB
DVD2: Pobierz DVD2 4.3 GB


...:: 10.12.2006 - 01:19 | autor: SaturnV
 
Pierwsze zdjęcia z naszego szkolnego teleskopu
Korzystając z pięknej ale niestety (może to i dobrze) księżycowej nocy możemy zaprezentować Wam pierwsze zdjęcia - fotki Księżyca (wiek: ). Obserwowaliśmy również Saturna oraz jego księżyce, kilka jasnych gwiazd: Syriusza, Capelle, Rygla.. Zachęcamy do oglądania pięknego Oriona na SE i S niebie. Wkrótce wszystkie zdjęcia bedą dostępne na stronie naszego Obserwatorium - www.obserwatorium.edu.pl

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

...:: 06.12.2006 - 16:45 | autor: sasetka
 
Mikołajki:)
Z okazji dnia Santa Clausa życzę wszystkim wymarzonych prezentów. Mikołaj jest w tym dniu bardzo przepracowany, ale każdy dostanie (chyba) to co by chciał :P - Śniegu nie ma, sanki drą asfalt, więc renifery mają dość ale może przyjadą do każdego z nas :P...:: 01.12.2006 - 20:46 | autor: sasetka
 
Światowy dzień walki z AIDS

Zakażenie HIV przestało już w Polsce budzić emocje. Wiadomo, że są zakażeni HIV (w Polsce jest ich ponad 8 000). Powszechnie uważa się, że większość z nich to narkomani, a pozostali to pewnie homoseksualiści męscy. Tylko, że ta sytuacja już kilka lat temu uległa zmianie... więcej
Codziennie w Polsce dwie osoby zakażają się HIV. Coraz częściej są to osoby heteroseksualne.
Narkomani, szczególnie stosujący dożylnie środki odurzające, często wykonują testy w kierunku obecności przeciwciał anty-HIV. Są poddawani testom, m.in. podczas pobytów w oddziałach detoksykacyjnych, w ośrodkach resocjalizacji narkomanów. Także homoseksualiści męscy, zwłaszcza poszukujący ciągle partnera, zdają sobie sprawę z ryzykowności swoich zachowań seksualnych i zgłaszają się na badania. Osoby heteroseksualne rzadko mają świadomość, że także kontakty damsko-męskie niosą z sobą ryzyko zakażenia HIV.
W świadomości wielu Polaków utrwalił się obraz brudnego, obdartego narkomana, żebrzącego o pieniądze na leki na AIDS (a w rzeczywistości na kolejną porcję narkotyku), tak często pokazywanego przez wiele lat z okazji 1 grudnia w telewizji i prasie. Dlatego powszechne jest przekonanie, że zakażonego HIV można poznać po wyglądzie.
Ale po wyglądzie poznać można tylko ciężko chorego człowieka. Problem z HIV polega na tym, że przez 10 – 12 lat nie powoduje on żadnych dolegliwości, nie daje żadnych zmian w rutynowo wykonywanych badaniach laboratoryjnych. Dlatego wiele osób żyje z HIV nie mając o tym pojęcia. Szacuje się, iż w Polsce jest ich 3 – 4 razy więcej, niż osób świadomych swojego zakażenia.

...:: 29.11.2006 - 11:50 | autor: Xavier
 
Zbiórka zabawek!

W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja


Szkolne koło PCK


organizuje zbiórkę maskotek i ksiązek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lesku.


Prezenty składamy u Pana Bronia.

...:: 28.11.2006 - 17:41 | autor: sasetka
 
W końcu powróciły:)
W końcu na stronę naszego LO powróciły komentarze ale tylko do artykułów.
Prosimy tylko o nie używanie niecenzuralnych słów i o nie obrażanie nikogo a w szczególności ministra!

...:: 23.11.2006 - 09:23 | autor: robbie
 
Zdjęcia
Jeżeli macie jakieś zdjęcia z imprez szkolnych i chcecie żeby inni je również widzieli to przysyłajcie je na skrzynke szkoły.
Adres skrzynki to: newsy(malpa)lo.lesko.pl
Będziemy bardzo wdzięczni.

Ps. Prosimy przysyłać zdjęcia w rozmiarze 800 x 600 pikseli.

Pozdrawiamy. Redakcja

...:: 21.11.2006 - 15:03 | autor: Niuniek
 
Wywiadówka :(

Heh...Dzisiaj o godz. 16 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami :/ Jest to czas cierpienia wszystkich z niskimi stopniami i nienajlepszym zachowaniem, w imieniu redakcji życzymy wszystkim powodzenia, niedopatrzeń ze strony nauczycieli oraz wyrozumiałości rodziców...Żartuje :P przecież nie może być aż tak źle :)

...:: 17.11.2006 - 17:21 | autor: Xavier
 
Batalia z Maturą - dzień trzeci, ostatni

Dziś, trzeciego dnia w którym uczniowie klas III musieli stoczyć bitwę między ich umysłem a zadaniami dla nich przygotowanymi, zmierzyli się z przedmiotami przez siebie wybranymi :) Jak to już bywa jedni wyluzowani - tłumacząc sobie, że to tylko matura próbna, a inni stres :D Po ukończeniu podobnie: jedni zadowoleni, inni pogrążeni w smutku :P pozostaje tylko mieć nadzieję, że zawiedzione ambicje będą dobrą mobilizacją do wzięcia się za siebie ;)

archiwum: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko