in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 204 osoba na tej stronie
 
Artykuły

Ostatni artykuł napisał(a) Fizyk:

Chemia w szkole w roku 2014/2015 (0)
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lesku zainteresowani chemią mają możliwość rozwijania swoich zdolności biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych. Na zajęciach tych uczniowie mogą zapoznać się z praktyką laboratoryjną , nabyć umiejętności potrzebnych
...:: dalej...

Wcześniejsze artykuły:

Kraków – miasto kultury i sztuki (0) autor: Fizyk
Kampania „Drugie życie” w LO w Lesku (0) autor: Fizyk
Wycieczka do Belgii (0) autor: Fizyk
Wyniki konkursu z j.niemieckiego ABITEST (0) autor: Fizyk...:: 28.10.2013 - 13:43 | autor: Fizyk
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W dniach: 28 – 31.10. 2013r. w ramach obchodów święta Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników, sympatyków, jak również tych, którzy rzadziej odwiedzają bibliotekę szkolną, do wzięcia udziału w głosowaniu na swoją ULUBIONĄ KSIĄŻKĘ
W tym czasie każdy wypożyczający otrzyma słodką niespodziankę.

...:: 26.10.2013 - 21:46 | autor: Fizyk
 
Rok Jana Czochralskiego

23 października obchodziliśmy 128 rocznicę urodzin prof. Jana Czochralskiego, autora słynnej metody hodowli monokryształów, któremu zawdzięczamy rozwój elektroniki. To najczęściej cytowany na świecie polski naukowiec.
Prof. Czochralski to jeden z najwybitniejszych polskich naukowców. Wymieniany obok Marii Skłodowskiej-Curie
i Mikołaja Kopernika. Znakomity chemik, metalurg
i krystalograf. Twórca metody hodowli monokryształów metali. Nazywany „praojcem elektroniki”.
W sześćdziesiątą rocznicę jego śmierci Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił oddać mu hołd i ustanowił rok 2013 Rokiem Jana Czochralskiego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.janczochralski.com/

...:: 23.10.2013 - 13:33 | autor: [LO]rsamek
 
Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Leskiego w szachach
W dniu 23 października 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku przeprowadzono powiatowe eliminacje Licealiady, Gimnazjady i Spartakiady w szachach –rozgrywki drużynowe.
Po dwie najlepsze drużyny uzyskiwały awans do finału rejonowego.
Nasza drużyna walczyła dzielnie, ale poległa w boju z drużyną Technikum Leśnego w Lesku w pierwszym meczu przegraliśmy 1,5:2,5, a rewanżu 1:3 . Zajęliśmy jednak 2 miejsce w powiecie, które jest premiowane awansem do etapu rejonowego. Drużynę reprezentowali według szachownic: Piotr Matuszewski (1 szachownica), Karol Matuszewski (2 szachownica), Stanisław Kotyła(3 szachownica), Aleksandra Franczyk(4 szachownica) opiekunem drużyny jest mgr Ryszard Samek.
W Spartakiadzie 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lesku, 2 miejsce SP w Bóbrce.
W Gimnazjadzie 1 miejsce zajęło Gimnazjum w Myczkowie, 2 miejsce Gimnazjum w Olszanicy.
Wszystkie wymienione szkoły uzyskały awans do etapu rejonowego. Zawody sędziował mgr Stanisław Lelek ( nasz emeryt). Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez Dyrektora Bernarda Barana do zwiedzenia szkolnego obserwatorium astronomicznego. Słyszeliśmy, że podobało się. Życzymy uczestnikom zawodów sukcesów na szczeblu rejonowym i zapraszamy w marcu na mistrzostwa indywidualne.
Ryszard Samek


...:: 22.10.2013 - 12:11 | autor: [LO]rsamek
 
Mistrzostwa Liceum w szachach
Mistrzostwa szkoły w szachach.
Tradycyjnie w październiku odbywają się mistrzostwa szkoły w szachach w kategorii dziewcząt i chłopców. Tym razem w turnieju wzięło udział 18 chłopców i 2 dziewczyny zawody zostały przeprowadzone w dniu 17 października 2013 r..
Rywalizacja była bardzo wyrównana. Faworyt turnieju Piotr Matuszewski niespodziewanie przegrał partię ze Staszkiem Kotyłą (1A) i mimo wygranych pozostałych partii nie wystarczyło to do obrony tytułu mistrzowskiego. Nowym mistrzem szkoły został Karol Matuszewski (2B). Wśród dziewcząt rywalizacja była bardzo wyrównana i mistrzynią została Natasza Wermińska(3A) wyprzedzając Olę Franczyk, obie zawodniczki uzyskały po 3,5 punkta. Nagrody w formie karty zakupowej do Rossmana ufundował dyrektor szkoły Bernard Baran. Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji do mistrzostw w ramach Licealiady. Wśród chłopców czołówka była następująca
1. Karol Matuszewski (2B) 6 pkt
2. Piotr Matuszewski (3B) 6 pkt
3. Stanisław Kotyła (1A) 5 pkt
4. Piotr Barański (2A) 5 pkt
5. Miłosz Lewandowski (1B) 4 pkt
6. Leszek Podkalicki (2B) 4pkt
Zawody sędziował tradycyjnie emerytowany nauczyciel Stanisław Lelek. Dyplomy projektowała nasza sekretarka pani Monika Sroczyńska. Organizatorem zawodów był Ryszard Samek.


...:: 04.09.2013 - 11:09 | autor: wito35
 
PROJEKT z FUNDACJĄ CEDUNIS- otrzymany grant
Od 1 września 2013 r. do 30.09. 2014 r. Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku jako partner weźmie udział w projekcie o nazwie „Zespoły Aktywnych Uczniów na Rzecz społeczności Mielca, Leska i Przeworska” realizowanego z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy pomiędzy wnioskodawcą Fundacją na rzecz Centrum Edukacyjnego dla uczniów Niewidomych i słabo widzących „CEDUNIS” w Warszawie.
W projekcie wezmą jeszcze udział Liceum Ogólnokształcące z Mielca i Przeworska. W związku z realizacją projektu w naszej szkole 1 września we wszystkich klasach został przez wychowawców odczytany list do uczniów. Więcej informacji umieścimy na stronie internetowej w późniejszym terminie a wszystkich uczniów chcących wziąć udział w projekcie proszę o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego.
Rozwiń:
Drodzy uczniowie!
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wygląda świat z punktu widzenia osób niewidomych i słabowidzących? My tak! Co więcej, temat ten jest dla nas – członków Fundacji na Rzecz Centrum Edukacyjnego dla Uczniów Niewidomych
i Słabowidzacych „CEDUNIS” – bardzo ważny. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was ciekawy projekt, który pozwoli Wam poznać świat oczami osób z dysfunkcją wzroku i co więcej, umożliwi podjęcie działań bezpośrednio wpływających na kształtowanie i funkcjonowanie szkoły i lokalnej społeczności .

W rozpoczynającym się roku szkolnym zrealizujemy w Waszej szkole projekt finansowany przez Fundusz dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Tytuł tego projektu to „Zespoły Aktywnych Uczniów na rzecz społeczności Leska, Przeworska i Mielca”. Jego celem jest przygotowanie profesjonalnego projektu adaptacji szkolnej infrastruktury do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Wspólnie z nami stworzycie ekipę młodych fachowców, którzy poprzez aktywne działanie rozwiną swoje zdolności i zdobędą nowe, praktyczne kompetencje. Udział w projekcie to też szansa na zdobycie doświadczenia w pracy z ciekawymi ludźmi, koordynacja wspólnie podejmowanych działań oraz niewątpliwie dobry start w rozpoczynającej się karierze zawodowej.

Liczymy na Wasze pomysły, otwartość i chęć działania! Szczegóły poznacie na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w październiku. My nie możemy się doczekać!

Pozdrawiamy,
FUNDACJA „CEDUNIS”

...:: 01.09.2013 - 16:15 | autor: SaturnV
 
Plan Zajęć 2013/2014
Plan lekcji na nowy Rok Szkolny 2013/2014 jest już dostępny na stronie LO Lesko w dziale "Uczniowie"

...:: 29.08.2013 - 10:13 | autor: robbie
 
UWAGA
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 wg planu:

8.00 Msza Św. w leskim kościele,
9.00 akademia w szkole.

...:: 29.08.2013 - 08:25 | autor: robbie
 
WYPRAWKA SZKOLNA 2013/14
Na podstawie informacji MEN Rządowego programu pomocy uczniom w 2013r. - „Wyprawka szkolna” uprzejmie informuję, że w 2013 roku ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA DO PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH.

CZYTAJ WIĘCEJ

Na podstawie informacji MEN Rządowego programu pomocy uczniom w 2013r. - „Wyprawka szkolna” uprzejmie informuję, że w 2013 roku dofinansowanie podręczników szkolnych jest skierowane do:

1. Uczniów klas I szkoły podstawowej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), czyli 539 zł netto.

2. Uczniów klas II-III i V szkoły podstawowej pochodzących z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.) czyli 456 zł netto na osobę w rodzinie.

3. Uczniów klasy II szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.) czyli 456 zł netto na osobę w rodzinie.

4. Uczniów pochodzących z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń, z wyłączeniem uczniów klas I szkoły podstawowej. Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc w tym trybie nie może przekroczyć w danej gminie 5% ogólnej liczby uczniów klas II-III, V szkoły podstawowej i klasy II szkoły ponadgimnazjalnej.

5.Uczniów:
a) słabowidzących,
b) niesłyszących,
c) z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
d) uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi
, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej - posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wysokość dofinansowania zakupu podręczników ma wynosić:

225 zł dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej;
325 zł dla uczniów klas V szkoły podstawowej
390 zł dla uczniów klasy II zasadniczej szkoły zawodowej
445 zł dla uczniów klasy II szkół ponadgimnazjalnych (LO, technikum)
• w przypadku korzystania uczniów niepełnosprawnych z podręczników dopuszczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania do kształcenia specjalnego wysokość pomocy może wynosić do 770 zł w szkole podstawowej, do 607 w gimnazjum.

Wnioski należy składać w szkole, do której dziecko będzie uczęszczało w roku szkolnym 2013/2014 - do 9 września 2013r.

Potrzebne oświadczenia i wnioski możesz pobrać tutaj.

Oświadczenie 2013

Oświadzcenie o dochodach 2013

Wniosek nr 1

Wniosek nr 2...:: 21.07.2013 - 22:59 | autor: robbie
 
UWAGA
Pisemne egzaminy maturalne w terminie poprawkowym przeprowadzone będą w szkole macierzystej 27 sierpnia 2013 r. (wtorek) od godz. 9.00.

Egzaminy poprawkowe przeprowadzone będą 28 sierpnia 2013 r. (środa ) od godz. 8.00.

...:: 19.07.2013 - 01:07 | autor: robbie
 
USŁYSZ SERCE ZIEMI

...:: 16.07.2013 - 22:03 | autor: robbie
 
UWAGA
Uwaga!

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami do pierwszej klasy
na rok szkolny 2013/2014.

Informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu
13 469 6518.

...:: 10.07.2013 - 22:49 | autor: robbie
 
Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych
Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych
w roku szkolnym 2012/2013

Wszystkim gratulujemy !!! ;)

Lista przyjętych

Adamiak, Patryk Tomasz
Bańczak, Martyna Sabina
Baran, Przemysław
Barnaś, Maciej Rafał
Bator, Alan Patryk
Bończak, Mateusz
Borgosz, Damian Zbigniew
Brulińska, Izabela Maria
Budzińska, Klaudia Mariola
Czemerys, Martyna
Dereń, Maciej Mateusz
Dębińska, Aldona Marlena
Gnap, Gabriela Martyna
Golik, Rafał Piotr
Gorczyński, Patryk Paweł
Groń, Rafał Konrad
Gryziecka, Klaudia Oktawia
Hańczuk, Dominika
Hebda, Adriana Agata
Hebda, Katarzyna Weronika
Jarema, Justyna Karolina
Jaromij, Jagoda Kinga
Kalina, Natalia Agnieszka
Komorowska, Martyna Anna
Kotyła, Stanisław Dariusz
Krynicka, Aleksandra Anna
Krzywowiąza, Michał Jan
Lach, Agnieszka Beata
Leicht, Jagoda Maria
Lewandowski, Miłosz Stefan
Lipka, Marita Marzena
Lisowski, Mateusz
Mamak, Magdalena
Mazur, Martyna Anna
Midura, Jakub
Migielicz, Dorota Krystyna
Migielicz, Kamila Maria
Mrzygłód, Łukasz
Opar, Monika Karolina
Osękowska, Monika Anna
Paleczny, Jakub
Piechnik, Przemysław
Pieńkowski, Paweł
Pisulak, Dominika
Podsobińska, Dominika Iwona
Pomykała, Natalia Róża
Prach, Michał
Przybylska, Zuzanna Leokadia
Rajchel, Adrianna
Rembiasz, Mateusz
Semczak, Julia
Sidorski, Mateusz
Smolska, Julia Jadwiga
Suchar, Marcin, Jan
Szczygieł, Justyna Anna
Ścieranka, Martyna Dagmara
Weremińska, Eliza
Wilk, Angelika Karina
Wnęk, Klaudia Aleksandra
Wojtas, Mateusz Kamil...:: 05.07.2013 - 10:09 | autor: robbie
 
Lista zakwalifikowanych do LO
Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych do naszego liceum.


Lista

Adamiak, Patryk Tomasz
Bańczak, Martyna Sabina
Baran, Przemysław
Barnaś, Maciej Rafał
Bator, Alan Patryk
Bodnar, Magdalena Anna
Bończak Mateusz
Borgosz, Damian Zbigniew
Brulińska, Izabela Maria
Budacz, Izabela
Budzińska, Klaudia Mariola
Cap, Natalia
Czemerys, Martyna
Darasz, Rafał Bartłomiej
Dereń, Maciej Mateusz
Gembuś, Klaudia Maja
Gnap, Gabriela Martyna
Golik, Rafał Piotr
Gorczyński, Patryk Paweł
Groń, Rafał Konrad
Gryziecka, Klaudia Oktawia
Hebda Adriana
Hebda, Katarzyna Weronika
Jarema, Justyna Karolina
Jaromij, Jagoda Kinga
Kalina, Natalia Agnieszka
Kardasz, Wioleta Anna
Komorowska, Martyna Anna
Kotyła, Stanisław Dariusz
Kowalczyk, Magdalena
Krynicka, Aleksandra Anna
Krzywowiąza, Michał Jan
Kwiek, Klaudia
Lach, Agnieszka Beata
Leicht, Jagoda Maria
Lewandowski, Miłosz Stefan
Lipka Marita
Lisowski, Mateusz
Mamak, Magdalena
Mazur, Martyna Anna
Midura, Jakub
Miętus, Justyna Gabriela
Migielicz, Dorota Krystyna
Migielicz, Kamila Maria
Mrzygłód, Łukasz
Ochyra, Karolina
Opar, Monika Karolina
Osękowska, Monika Anna
Paleczny, Jakub
Piechnik, Przemysław
Pieńkowski, Paweł
Pisulak, Dominika
Podkalicki, Paweł Dominik
Podsobińska, Dominika Iwona
Pomykała Natalia
Prach, Michał
Przybylska Zuzanna
Rafalski, Dariusz Rafał
Rajchel, Adrianna
Rembiasz, Mateusz
Semczak, Julia
Sidorski, Mateusz
Smolska, Julia Jadwiga
Sokolik, Luiza Stefania
Suchar, Marcin, Jan
Symber, Przemysław Piotr
Szczygieł Justyna
Ścieranka Martyna
Tempiński, Szymon
Wasińska, Justyna Marzena
Weremińska, Eliza
Więch, Aleksandra
Wilk, Angelika Karina
Wnęk, Klaudia Aleksandra
Wojtas, Mateusz Kamil
Wolak, Weronika Magdalena
Wronowska, Anna
Zapała, Robert Łukasz

...:: 01.07.2013 - 22:44 | autor: robbie
 
Program stypendialny


Fundacja Efekt Motyla ogłasza nabór stypendystów do programu stypendialnego 2013/2014.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://papilionis.org

...:: 01.07.2013 - 22:36 | autor: robbie
 
UWAGA PODRĘCZNIKI


Jeżeli ktoś już jest zainteresowany zakupem podręczników do następnej klasy proszę zajrzeć do działu dokumenty i zestawy podręczników 2013/2014 lub jeżeli komuś się nie chce może kliknąć po prostu tutaj

archiwum: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko