in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 434 osoba na tej stronie









...:: 05.12.2013 - 09:21 | autor: Fizyk
 
Tysiąc lat historii patrzy w serce twe
123 lata. Tyle czasu musiało minąć żeby Polska odzyskała utraconą niepodległość. Lata trudu, cierpienia, prześladowań i ucisku nie zdołały jednak zniszczyć tego, co najważniejsze – polskości mieszkającej w sercu każdego człowieka. To dzięki sile i jedności pokoleń patriotów możemy dziś z dumą powiedzieć, że żyjemy w wolnym kraju, za który walczyli nasi przodkowie. Powstania, w tym listopadowe i styczniowe pokazały, że naród polski jest zdolny do mobilizacji i wspólnej walki o najwyższe dobra.
W tym roku przypada 95 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Data 11 listopada jest znana wszystkim Polakom. Uczniowie naszego liceum jak co roku przygotowali akademię z okazji rocznicy tego święta. Prof. Henryk Wyszatycki wybrał piękne wiersze, dając tym samym szansę młodym recytatorom do pokazania się przez całą szkołą. Prof. Kasia Wermińska dzielnie, z wielką cierpliwością i serdecznością przygotowała oprawę muzyczną. Tym razem uczniowie nie musieli uczyć się nowych tekstów, ponieważ każdy z niech jest im doskonale znany. Zabrzmiały zarówno wesołe żołnierskie pieśni np. „Wojenko, wojenko” jak i nostalgiczne utwory Marka Grechuty: „Ta ziemia taka czysta” i „Ojczyzna”. Na zakończenie występu na scenę wyszedł nasz kolega Patryk, który miał wykonać „Kasztankę”. Niespodziewanie zaskoczył wszystkich zapraszając do wspólnego śpiewania dyrektora Barana oraz profesorów Wolańczyka i Wyszatyckiego. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę; dzięki temu cała szkoła miała okazję usłyszeć i poznać ukryte talenty profesorów.
W tak miłej i radosnej atmosferze akademia dobiegła końca. Mamy nadzieję, że każdy wyniósł coś z tej patriotycznej lekcji historii.
Sylwia Kluz










do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :).



 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko