in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 461 osoba na tej stronie









...:: 04.04.2011 - 10:30 | autor: robbie
 
Młodszy Kolego! Absolwencie Gimnazjum!
Jeśli chcesz brnąć w świat nauki…
Jeśli poszukujesz swojej drogi życiowej …
Jeśli chcesz zostać studentem …
Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowania …
Jeśli chcesz kształtować swoją osobowość …
Jeśli chcesz zdobywać liczne laury w konkursach …
Jeśli jesteś duszą artystyczną …
Jeśli jesteś urodzonym humanistą …
Jeśli jesteś umysłem ścisłym …
Jeśli tworzysz strony internetowe, programujesz …
Jeśli pragniesz zdobywać górskie szczyty …
Jeśli jesteś zapalonym szachistą …
Jeśli poświęcasz czas czemuś równie pożytecznemu i robisz
To z pasją …

… zostań jednym z nas …


Czekamy na Ciebie!
Rada Samorządu Uczniowskiego LO w Lesku


1. O NAS

  • Liceum Ogólnokształcące w Lesku jest najstarszą szkołą ponadgimnazjalną w Bieszczadach o bogatej tradycji, powstałą 65 lat temu (w 1946 roku)
    
  • Ukończenie szkoły umożliwia zdanie egzaminu maturalnego z wysokim wynikiem (zdawalność bliska 100%)
    
  • Absolwenci szkoły studiują na wybranych przez siebie kierunkach (UJ Kraków, AGH Kraków, Uniwersytety w Rzeszowie, Lublinie, Warszawie)
    
  • Szkoła poszerza program z przedmiotów maturalnych: język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, informatyka, wiedza o społeczeństwie.
    
  • Uczący nauczyciele są jednocześnie egzaminatorami maturalnymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.
    
  • Języki obce nauczane są na poziomach: podstawowym i zaawansowanym.
    
  • Liceum współpracuje z uczelniami: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rzeszowski, Akademia Pedagogiczna w Krakowie, WSAiZ w Rzeszowie, Politechnika w Krakowie, w Rzeszowie, UMCS w Lublinie.
    
  • Liceum jest nowoczesną szkołą wyposażoną w pracownie multimedialne. Posiadamy obserwatorium astronomiczne, dysponujemy biblioteką z multimedialnym punktem bibliotecznym oraz bogatym księgozbiorem.
    
  • Uatrakcyjnieniem nauki są rajdy, biwaki, wycieczki dydaktyczne, krajoznawczo-turystyczne.
    
  • Wszystkie nasze osiągnięcia oraz bieżące wydarzenia z życia szkoły prezentowane są na łamach gazetki szkolnej oraz na stronie internetowej LO


2. REKRUTACJA 2011/2012

Przyjęcie kandydatów do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Lesku następuje na podstawie postępowania kwalifikacyjnego, którego głównym składnikiem jest konkurs wyników egzaminów gimnazjalnych oraz wyników na świadectwie ukończenia gimnazjum.
W roku szkolnym 2011/2012 Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna ustaliła, że będą przyjmowani kandydaci, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów aż do wyczerpania limitu miejsc. W wyniku rekrutacji kandydat może uzyskać 200 pkt, przy maksymalnej ilości: 100 pkt. Za egzamin gimnazjalny, 100 pkt. Za oceny uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz za inne osiągnięcia. Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna wybrała następujące przedmioty jako podstawę przyjęcia do szkoły:
język polski, matematyka, język obcy wskazany przez kandydata, realizowany w gimnazjum jako obowiązkowy jeden przedmiot do wyboru zgodnie z zainteresowaniami spośród następujących: biologia, historia, geografia, fizyka, informatyka.

Przy obliczaniu sumy punktów za oceny z przedmiotów na świadectwie ukończenia gimnazjum szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna przyjęła następującą zasadę

Celujący- 20 pkt.
Bardzo dobry- 16 pkt
Dobry- 12 pkt
Dostateczny- 8 pkt.

Za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum kandydat może uzyskać, co najwyżej 20 pkt, w szczególności:

  1. Ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem
    - z oceną z zachowania b. dobrą – 5 pkt.
    - z oceną z zachowania wzorową- 7 pkt.
  2. Uzyskanie tytułu finalisty konkursów organizowanych przez kuratora oświaty- 7 pkt.
  3. Uzyskanie wysokiego miejsca- nagrodzonego lub honorowanego zwycięskim tytułem- w zawodach wiedzy, artystycznych lub sportowych, organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół- 5 pkt.
  4. Osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi lub środowiska szkolnego- 2 pkt.


Łączna liczba punktów za inne osiągnięcia ucznia nie może przekroczyć 20 pkt.

Warunkiem uwzględnienia osiągnięć i przyznania dodatkowych punktów jest odnotowanie ich na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz przedłożenie w szkole pierwszego wyboru kopii zaświadczeń i dyplomów potwierdzających prawo do dodatkowych punktów.
Terminy rekrutacji na rok szkolny 2010/2011
- od 16 maja do 30 maja 2011 r. - Składanie podań przez kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych
- 22 czerwca - 27 czerwca 2011 r. do godz. 15.00 - Przyjmowanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopii zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE, poświadczonych przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył.
- do 29 czerwca 2011 r. do godz. 12.00 - Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych.
- do 1 lipca 2011 r. do godz. 13.00 - Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginałów dokumentów.
- do 4 lipca 2011 r. do godz. 10.00 - Składanie przez uczniów nieprzyjętych do wybranej szkoły oryginałów dokumentów do szkół, które dysponują wolnymi miejscami.
- 4 lipca 2011 r. do godz.12.00 - Ogłoszenie przez dyrektora listy uczniów przyjętych do szkoły
Rekrutacja następuje również drogą elektroniczną poprzez stronę
https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat/ksenon.php natomiast uczniowie spoza systemu podanie w formie papierowej mogą wypełnić i złożyć w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego.

3. KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ

Jeżeli jesteś orłem w jakiejś dziedzinie i chcesz rozwijać swoje zainteresowania lub robić coś ciekawego, możesz uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych oraz kółkach zainteresowań, takich jak:
 Szachowe
 Matematyczne
 Biologiczno-chemiczne
 Historyczne
 Językowe: z języka angielskiego; z języka niemieckiego
 Polonistycznym: recytatorskie; dziennikarskie
 Wokalne (chór)
 Turystyczne: fotograficzne; geograficzne
 Astronomiczne
 Informatyczne
 Sportowe: aerobik; UKS „Olimpia”
 PCK
…one nawet z humanisty zrobią matematyka i na odwrót.

Dodatkowo wszystkie przedmioty objęte maturą są rozszerzane na zajęciach fakultatywnych w klasach drugich i trzecich. Dzięki temu w klasie pierwszej można się poważnie zastanowić nad ich trafnym wyborem.
Utrwalanie ciekawych zdarzeń w szkole to domena zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej ”Warsztaty Dziennikarskie”. Tutaj każdy entuzjasta pisania zawsze może spróbować swoich sił. Zapraszamy przyszłych dziennikarzy!
Umożliwiamy chętnym startowanie w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, poczynając od j. polskiego poprzez matematykę, biologię, historię na religii kończąc.
Współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego PSNJN oddział Przemyśl oraz Goethe Institut Kraków.

4. SPORT

Każdego roku liceum aktywnie angażuje się w różne inicjatywy sportowe, szachowe
i strażackie. Wymagają one nie tylko wysiłku fizycznego, ale i umysłowego.
W dziedzinie szachów możemy poszczycić się:
 w 2009 roku I miejscem w województwie
 w 2010 roku III miejscem w województwie
a wśród naszych uczniów mamy mistrzynię województwa z 2010 roku
Młodzież swoje umiejętności sportowe rozwija uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych oraz w zawodach piłki nożnej, siatkowej, koszykowej. Dzięki temu plasujemy się na 15 miejscu w klasyfikacji podkarpackiego SZS spośród 175 szkół ponadgimnazjalnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia z aerobiku. Grupa taneczno-gimnastyczna zdobyła w mistrzostwach wojewódzkich:
 III miejsce w 2008
 I miejsce w 2009
 IV miejsce w 2010
Czy lubisz wysiłek fizyczny, czy umysłowy w naszym LO zawsze znajdziesz coś dla siebie!

5 REALIZOWANE PROJEKTY NAUKOWE
-„Nauka kluczem do sukcesu”
-„Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”
-„Feniks”
-„Karpackie Niebo”
Projekt Nauka kluczem do sukcesu obejmuje zajęcia w zakresie astronomii, matematyki, biologii, geografii, języka angielskiego, języka niemieckiego, przedsiębiorczości oraz poradnictwa edukacyjno-zawodowego. Uczniowie w ramach projektu uczestniczą w wykładach, prelekcjach, pokazach oraz wyjazdach na wyższe uczelnie.
Projekt Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne przygotowuje uczniów do olimpiad i konkursów matematycznych oraz do studiów na uczelniach technicznych. W ramach projektu szkoła współpracuje z Uniwersytetem Rzeszowskim, Jagiellońskim i Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Zajęcia prowadzone są pod hasłami „Uwierz w siebie”, „Zostań Pitagorasem”, „Matematyka, jakiej nie znasz”.
Projekt Karpackie Niebo realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska- Republika Słowacka 2007-2013. Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie zainteresowań astronomią oraz turystyką w regionie polsko-słowackiego pogranicza.
Projekt Feniks przybliża uczniom wiedzę z dziedziny fizyki pogłębianą i poszerzaną w trakcie ćwiczeń laboratoryjnych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Organizowane są także obozy naukowe dla najlepszych, warsztaty zadaniowe oraz seminaria.

do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :).



 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko