in der deutschen Sprache in english
aktualności
rekrutacja
matura
e-dziennik
kontakt

  aktualności
  zastępstwa [0]
  artykuły
  galeria zdjęć
  rekrutacja
  dokumenty
  patron
  historia szkoły
  sukcesy
  matura
  stowarzyszenie
  dyrekcja
  grono pedagogiczne
  baza nauczycieli
  klasy
  plan lekcji
  samorząd szkolny
  nasza twórczość
  absolwenci
  rekolekcje
  zjazdy
  PTSM
  PTTK
  LOP
  PCK
  polski
  matematyka
  fizyka
  szachy
  klub sportowy
  polsko-angielska
  polsko-niemiecka
  filmy
  konkursy
 humor
 kontakt
 redakcja

do następnych wakacji jeszcze sporo :/


Jestes 457 osoba na tej stronie









...:: 11.01.2008 - 12:22 | autor: xavier
 
Plener Fotograficzny - Magurski Park Narodowy

Uczestnicy ekologicznych i fotograficznych zajęć pozalekcyjnych w połowie grudnia 2007r.odkryli uroki Beskidu Niskiego. Zwiedzając Ośrodek Edukacyjny i Muzeum w Krempnej uczestniczyli w multimedialnym spektaklu przyrodniczym, w trakcie półgodzinnego pokazu przedstawiania jest historia kształtowania się obecnego krajobrazu i przyrody Beskidu Niskiego na przestrzeni ostatnich 90 mln lat, a następnie w czterech porach roku-jeden rok z życia przyrody tego terenu. Obejrzeć można także inne wystawy-stałe i czasowe.

W 1997 Dyrekcja Parku przeniesiona została z Nowego Żmigrodu do Krempnej. W 2000 roku, tuż obok budynku Dyrekcji, rozpoczęto budowę Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum MPN, którą zakończono 30 września 2003 roku. W kolejnym roku Ośrodek był wyposażany i następnie został udostępniony do działalności edukacyjnej.

Magurski Park Narodowy leży w zasięgu dwóch pięter roślinnych: pogórza i regla dolnego. Piętro pogórza, sięgające do 530 m n. p. m., zajmuje 43% powierzchni Parku. Zachowały się tu fragmenty naturalnych zbiorowisk leśnych, dominują jednak drzewostany sztuczne z przewagą sosny. Na terenach nieleśnych występują stosunkowo licznie zbiorowiska łąk i pastwisk oraz torfowiska niskie. Piętro regla dolnego, rozciągające się od 530 m po szczyty (57 % powierzchni Parku), występuje w formie wyspowej, obejmując wyższe części wzniesień. Jedynie w masywie Magury Wątkowskiej tworzy ono większy kompleks. W reglu dolnym dominują lasy, głównie bukowe. Mniejszy udział mają jedliny oraz sztuczne drzewostany sosnowe i mieszane.

Oprócz tego, że uczestniczyliśmy w bardzo pasjonującej prelekcji o ochronie przyrody, obejrzeliśmy ciekawe wystawy poroży jeleni i zrobiliśmy interesujące zdjęcia ukazujące piękno natury w Magurskim Parku Narodowym. Najbardziej spodobał nam się multimedialny spektakl przyrodniczy. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Łemkowską cerkiew w trakcie renowacji. Pole do popisu mieli nasi szkolni fotografowie. Warunki były niesprzyjające, lecz zdjęcia są naprawdę profesjonalnie wykonane. Bardzo mile wspominamy ten wyjazd. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych :-)

Pozdrawiają Magda i Weronika

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
do dołu ::...

...:: uwaga o komentarzach:
 

Do czasu stworzenia zabezpieczenia przed botami, które spamuja tresc komentarzy, dodawanie nowych komentarzy będzie niemożliwe.

Zawiedzionych przepraszamy :).



 
Copyright © 2002-2009 [LO]Lesko