iss

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć kółka astronomicznego w dniach 2-5 marca 2021r. wzięli udział w kolejnej misji w ramach projektu Sally Ride EarthKAM prowadzonej przez Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Projekt polega na fotografowaniu powierzchni Ziemi za pomocą kamery umieszczonej na orbitalnej stacji ISS. Uczniowie z całego świata mogą zgłaszać propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi.

Zazwyczaj przeprowadzane są cztery tego typu misje w ciągu roku. Zgłoszenia są przekazywane do kamery pracującej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która po wykonaniu zdjęć przekazuje je na Ziemię, a następnie uczniowie mogą je oglądać i analizować poprzez witrynę internetową projektu.

W ramach misji w dniach 2-5 marca 2021r. uczniowie LO w Lesku wykonali szereg zdjęć wybranych obszarów Ziemi. Zdjęcia można przeglądać w rożnej rozdzielczości na stronie projektu. Wszystkie fotografie dostępne są na stronie projektu https://www.earthkam.org/

Link do galerii zdjęć