paczka

Drodzy uczniowie naszej szkoły, absolwenci i sympatycy LO.
Kochani, po raz kolejny dołączamy do grona darczyńców aby wnieść małe światełko radości i nadziei w życie kolejnej Rodziny. W tym roku włączamy się w pomoc dla Rodziny Pani Ewy, która  jest samotną młodą mamą 14 miesięcznego Gabriela i jednocześnie opiekuje się chorymi, starszymi rodzicami.

Pani Ewa (27 lat) do niedawna wiodła spokojne życie. Ukończyła studia, podjęła pracę w zawodzie. Nie spodziewała się, że jej spokojne i poukładane życie w jednej chwili wywróci się do góry nogami. Jej ojciec- Pan Antoni (75 lat)  zachorował kilka miesięcy temu, gdy trafił do szpitala diagnoza okazała się straszna: rozległy, obustronny udar. Doprowadził on w skutkach do niedowładu jednej strony ciała, cukrzycy typu II, nadciśnienia, owrzodzenia kończyny dolnej, problemów z oddychaniem i wielu innych. Mama - Pani Maria (69 lat) także jest osobą schorowaną ma nadciśnienie, problemy ze wzrokiem i tarczycą, nie jest w stanie opiekować się mężem. Dlatego to Pani Ewa musiała zrezygnować z pracy, aby podjąć się opieki nad tatą. Mężczyzna wymaga całodobowej opieki, jest osobą zależną od innych. Pani Ewa złożyła wnioski o ustalenia świadczenia pobieranego za opiekę nad tatą w celu ustalenia tacie stopnia niepełnosprawności, jednak z powodu pandemii wszystko bardzo długo trwa. Tata małego Gabrysia nie mieszka z Rodziną. Pani Ewa złożyła wniosek o alimenty, jednak, również z powodu pandemii, nie został on jeszcze rozpatrzony. Obecnie Rodzina utrzymuje się jedynie z emerytur Pani Marii i Pana Antoniego oraz świadczenia 500+, co łącznie wynosi 3100zł. Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania domu, Rodzinie pozostaje miesięcznie jedynie 221 złotych na osobę.

 Piękno Rodziny

Pani Ewa ma teraz bardzo mało wolnego czasu, jednak gdy się pojawia czyta małemu Gabrysiowi książeczki, układają razem klocki, które chłopiec uwielbia. Pani Maria, jeśli tylko zdrowie jej pozwala, spędza czas w ogródku pielęgnując kwiaty. Najbardziej jednak ceni sobie wspólne spacery i zabawy z wnukiem. Pani Ewa zawsze ceniła sobie pracę z ludźmi, chciała pomagać innym, dlatego też na swój zawód wybrała pielęgniarstwo. Jak sama przyznaje, zdobyta wiedza i doświadczenie zawodowe bardzo pomagają jej w sprawowaniu opieki nad tatą. Pani Ewa wie, że to na jej głowie jest wychowanie syna i opieka nad tatą. Rodzina daje jej siłę do walki z trudnościami. Pan Antoni wierzy, że jego stan zdrowia się poprawi i będzie mógł znowu spędzać czas na zabawie ze swoim ukochanym wnukiem.

 Potrzeby Rodziny:  

1. Środki medyczne (w tym opatrunki) - Pan Antoni wymaga częstego zmieniania opatrunków i wielu środków higienicznych, które bardzo obciążają domowy budżet.

Paski cukrzycowe Optium Xido (w niebieskim opakowaniu), Octanisept, opatrunki: mikrodacin, supasorb, granuflex, aquagel, rękawiczki nitrylowe rozmiar M i L; maść cholesterolowa; balsamy do natłuszczania, Pinol w sprayu na owrzodzenia; Sudocrem; podkłady jednorazowe na łóżko; gaziki jałowe; opaski dziane (bandaże opatrunkowe rożne rozmiary);

2. Żywność trwała - pozwoli Rodzinie spokojnie oczekiwać na zbliżające się Święta.

(ryż, kasza, makaron, mąka, dżem, olej, cukier, kawa, herbata, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, tran, witamina C, scorbolamid, komplex witamin dla osób starszych, wit. D, kakao, mleko UHT, płatki do mleka, syropy do herbaty, soki do rozrabiania, mleko modyfikowane Bebilon 2 i 3, kaszki mleczne, ryżowe, mleczno-ryżowe, soczki dla dzieci, musy owocowe, tran dla dzieci, wit. C w kroplach, wit. D+K w kroplach, Sambucol dla dziecka, słodycze.

3. Środki czystości:

Proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło / żel myjący, pampersy SENI rozmiar XXL, ręczniki  papierowe oraz ręczniki kąpielowe.

 4.Dla małego Gabriela Klocki Lego Duplo będą miłym upominkiem.

Zwracamy się do Was wszystkich z gorącą prośbą o przyłączenie się do naszej akcji i wsparcie tej Rodziny w potrzebie.

 

Produkty można przynosić do budynku szkoły każdego dnia
w godzinach 9-13
do 10 XII

paczka1