IMG 2330

Człowiek jest wspaniała jednostką, pełną marzeń, postanowień i misji do wykonania w swoim życiu. Stworzeni zostaliśmy pełni sił potrzebnych do zmagania się z trudnościami losu. Niewyobrażalne jest to jak wiele człowiek potrafi przetrwać pomimo wszelkich niepowodzeń, załamań, kryzysów, przy czym osiąga najwyższe cele. Urodziliśmy się marzycielami, aby te marzenia spełniać.

 18 grudnia w budynku leskiego Liceum Ogólnokształcącego odbyło się spotkanie ze wspaniałym podróżnikiem i himalaistą Piotrem Śliwińskim - absolwentem naszego liceum. Oprócz 12-krotnych podróży dookoła świata, zdobył 8 szczytów Korony Ziemi, brał udział w maratonach i biegach, grał zawodowo w szachy i ćwiczył karate.

Wspomnieniom nie było końca. Chętnie i mile wraca się do tych pięknych chwil, czy to z tak wielu podróży, czy nawet z czasów szkoły średniej. Nasz wyjątkowy gość zabrał nas w podróż, aby jeszcze raz wspólnie zdobyć Mount Everest. Z zaciekawieniem uczniowie i zaproszeni goście spoglądali na fotografie i wsłuchiwali się w opowieści. Dowiedzieliśmy się jak przebiegały przygotowania i poszczególne etapy wędrówki aż na sam szczyt. Rzeczą wyjątkową był fakt, że nasz podróżnik nie rozstawał się z flagą Polski z napisem “100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” oraz flagą z logiem naszego Liceum, z którymi to zostały wykonane zdjęcia na szczycie.

Oklaski nie ustawały. Nagrodziliśmy nimi Piotra za ten niesamowity wyczyn jakiego dokonał.  

Zdobycie przez Polaka najwyższego szczytu na świecie w 2018 roku było uczczeniem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, ale również 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża i osiągnięcia Everestu przez pierwszą Polkę Wandę Rutkiewicz (te dwa wydarzenia miały miejsce tego samego dnia 16 października 1978 roku).

Niepojęte było też to jakie ten człowiek  ma wielkie serce, nie tylko do gór i podróży, ale również do drugiego człowieka, okazując pomoc i wyciągając rękę w chwilach zagrożenia, ratując przy tym czasami nawet i życie. Wielki podziw i uznanie dla Niego.  

Adam Twardeusz

Link do galerii zdjęć