Dnia 26 listopada 2021r., naszą szkołę odwiedził przedstawiciel fundacji LATARNIA - Pan Marcin - z celem przeprowadzenia zajęć profilaktycznych i porozmawiania z nami o problemie z używkami wśród młodzieży. Temat główny zaprezentował bardzo ciekawie i profesjonalnie w formie teatru jednego aktora.

Jego występ oglądały klasy 1a i 2a. Opowiadał nam historie o sobie i o tym jak bardzo uzależnienie zniszczyło mu życie. 

Mówił także jaką drogę musiał przebyć, aby wrócić do normalności. Wspominał, że ludzie którym najbardziej ufał okazali się jego największymi wrogami. Przestrzegał nas przed przedwczesnym piciem alkoholu, jakoby takie picie w młodości miałoby nieść za sobą ogromne konsekwencje w przyszłości.  Według Pana Marcina największym wrogiem człowieka jest pokusa i uzależnienie. Opowiadał nam też o tym  jak jego zdrowie pogarszało się z każdym dniem przez branie narkotyków. W pewnym momencie przez stan do jakiego się doprowadził myślał o samobójstwie, jednakże w ostatnim momencie się powstrzymał.

Teraz Pan Marcin jest uwolniony od jakichkolwiek narkotyków, prowadzi on takie wykłady w więzieniach edukując ludzi znajdujących się tam. Oprócz wykładów Pan Marcin rozwija także swoje pasję jaką jest muzyka, a dokładnie rap. Podczas występu mogliśmy usłyszeć jeden z jego utworów.

Podsumowując, dużej części grupy się podobało i możliwe, że wynieśli z tego istotną życiową naukę.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że ktoś porozmawiał z nami na ten temat. 

                                                                                                          Jakub Żelasko