lwiatko

Zapraszamy do wzięcia udziału w o kolejnej edycji Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. Konkurs ten narodził się na Ukrainie, we Lwowie stąd jego nazwa. Jest fizyczną odmianą popularnego matematycznego Kangura, zasady i reguły są te same. Konkurs rozgrywany jest w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Patronami konkursu są m. in. Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tym roku konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 21 marca 2016 r., jak zwykle w godzinach przedpołudniowych. Szkoły mogą zgłosić uczestników najpóźniej do 12 lutego 2016 r. za pomocą formularza na stronie internetowej

Przypominamy również, że na naszej stronie internetowej są dostępne bezpłatnie broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji "Lwiątka". Stanowią one nie tylko "rozgrzewkę" dla uczniów biorących udział w konkursie, ale również mogą być przydatne jako materiały dydaktyczne do pracy z uczniami zainteresowanymi fizyką.

http://www.lwiatko.org/

Organizatorzy