JG maturz2018 plakat

Dnia 6.10.2018 uczniowie  klas trzecich wraz z opiekunami udali się na pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy. Pomimo wczesnej godziny, bo już o drugiej w nocy wyjechaliśmy z Leska, każdemu  z nas dopisywał uśmiech na twarzy. Tegoroczne spotkanie na Jasnej Górze odbywało się pod hasłem „W Mocy Ducha Świętego U Tronu Maryi, Królowej Niepodległej Polski”.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, w którym Pani przewodnik przybliżyła nam tragiczne losy więźniów. Chociaż każdy z nas zna historię tego miejsca, to pobyt tam wywołał wiele emocji i łez.

Około czternastej dotarliśmy do Częstochowy i przez dwie godziny wolnego czasu każdy uczestnik pielgrzymki miał szansę na zwiedzanie tego historycznego również miejsca. Następnie zgromadziliśmy się w Bazylice, w której nastąpiło zawiązanie wspólnoty i krótka konferencja. Po wysłuchaniu pięknych słów księdza rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Pomimo tłumów każdy z nas był zdeterminowany, aby uczestniczyć w chwytającym za serce Apelu Jasnogórskim.

Na zakończenie pielgrzymki odbyła się msza pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala w intencji wszystkich zebranych maturzystów. Z pewnością każdy z nas w jakiś sposób przeżył to doświadczenie ofiarując swoje prośby o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości.  Miejmy nadzieje, że Matka Boska wysłucha naszych błagań i pomoże nam w osiągnieciu tego celu, ale jak wiadomo sama pomoc  z góry nie wystarczy więc uczniu ucz się!

Program Pielgrzymki maturzystów, wychowawców i katechetów Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę 2018

Link do galerii zdjęć