DSC09663

Dokładnie osiem dni temu uczennice naszego liceum, udały się do Brzozowa by tam w ramach rozgrywek rejonowych w siatkówce powalczyć o jak najlepsze miejsce i awans, który był głównym założeniem i celem do osiągnięcia. Czy plany i oczekiwania miały swój przekład na rzeczywistość? Tego dowiemy się poniżej. Tak więc zapraszam do przeczytania, niedługiej relacji z tego wydarzenia.

 

W Brzozowie na hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym stawiły się cztery zespoły wraz z naszym. Gospodarze turnieju, uczennice brzozowskiej "jedynki", I Liceum z Sanoka oraz Liceum z Ustrzyk Dolnych. Każda szkoła wiedziała co ma zrobić by swojej przygody nie zakończyć na najniższym miejscu w województwie. Podopieczne profesora Macieja Brajewskiego na początek skonfrontowały się z siatkarkami I Liceum z Brzozowa. Walka była zacięta, gołym okiem można było dostrzec świetną grę dziewczyn leskiego "Ogólniaka". W pierwszym secie niestety gospodarze turnieju wygrali 25:22. W drugim przyjezdne nie dały za wygraną, pokonując rywalki 25:23. O tym kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania miał zadecydować trzeci set. Siatkarski leskiego LO niestety, jednym słowem odpuściły, kilka poważnych błędów skutkowało kolejnymi punktami na rzecz Brzozowa. Ostatecznie decydujący set zakończył się wynikiem 15:7 ze wskazaniem na "jedynkę" brzozowską. 

 

Po godzinie przerwy przyszedł czas na drugi, również arcy trudny mecz. Wygranie go było przepustką na zawody szczeblu Półfinałów Wojewódzkich. Po drugiej stronie siatki zameldowały się mistrzynie powiatu sanockiego. Stres, zdenerwowanie i słabe samopoczucie niektórych z naszych zawodniczek doprowadziły do wysokich porażek. Mianowicie pierwszy set przegrany aż 25:9, zaś drugi 25:15. Po tym pojedynku można było już zapomnieć o jakimkolwiek awansie. 

 

Liceum z Leska kontra Liceum z Ustrzyk Dolnych, czyli dwie najsłabsze zespoły tego dnia walczyły o trzecie miejsce na szczeblu rejonowym. Walka! To słowo można wpisać na konto naszych licealistek, które "przebudziły się" i ruszyły do grania. Grania, które mogło podobać się każdemu. Reasumując mecz ten zakończył się wynikami 25:15 i 25:19 dla szkoły im. Władysława Andersa. 

 

"Ogólniak" z Leska zajął ostatecznie trzecie miejsce. Przepustkę na turniej szczeblu Półfinałów Wojewódzkich uzyskały "jedynki" z Brzozowa i Sanoka. Serdecznie im gratulujemy!

 

Liceum Ogólnokształcące w Lesku na turnieju w Brzozowie wystąpiło w następującym składzie:

Natalia Rajchel

Aleksandra Krzywowiąza

Karolina Tylka

Monika Mamrowicz

Zuzanna Kotyła

Izabela Głaz

Sylwia Małecka

Martyna Małecka

Aleksandra Opałka

Wiktoria Bieszczad

 

Wyniki spotkań:

I LO Brzozów - LO Lesko

Pierwszy set: 25:22

Drugi set: 23:25

Trzeci set: 15:7

 

I LO Sanok - LO Lesko

Pierwszy set: 25:9

Drugi set: 25:15

 

LO Lesko - LO Ustrzyki Dolne

Pierwszy set: 25:15

Drugi set: 25:19

 

Tabela końcowa: 

1. I LO Sanok

2. I LO Brzozów

3. LO Lesko

4. LO Ustrzyki Dolne

 

LINK DO ZDJĘĆ: https://goo.gl/photos/DXTk1cX4v9dxcA8B8

autor tekstu i zdjęć: Kamil Mielnikiewicz