Bartek1

W maju 2012 roku Liceum Ogólnokształcące w Lesku zakończyło realizację projektu "Karpackie Niebo". Pod koniec kwietnia bieżącego roku nasze liceum odwiedziła ekipa telewizji Rzeszów by dokładnie przyjrzeć się leskiemu obserwatorium. Reporterzy rozmawiali głównie z uczniami którzy uczęszczają na fakultet z fizyki i w przyszłości planują rozwijać swoje zainteresowania związane z tym przedmiotem i astronomią. Według Bartka i Zuzanny, którzy uczą się w naszej szkole, dzięki dobremu wyposażeniu obserwatorium lekcje stają się o wiele ciekawsze a oni sami mogą zdobywać umiejętności praktyczne, które ułatwiają zrozumienie tajemnic astronomii.

W wywiadzie wypowiedział się również dyrektor naszej szkoły profesor Bernard Baran , który pochwalił się osiągnięciami jakimi są m.in. studia astronomiczne absolwenta leskiego Liceum na toruńskiej uczelni.

Szkoła udostępnia obserwatorium i sprzęty turystom oraz uczniom z pobliskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizowane są różnego rodzaju warsztaty, pokazy oraz możliwe jest uczestnictwo w pokazach nocnych.

Obserwatorium promuje szkołę i zachęca gimnazjalistów do wybierania naszej Liceum, którzy mogą tu rozwijać swoje zainteresowania i ambicje.

link do nagrania TV Rzeszów