IMG 1613

Dnia 5 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych „DEUTSCHE LANDESKUNDE” dla uczniów liceum. Była to już X edycja konkursu, który od lat organizujemy, aby propagować wiadomości kulturo- i krajoznawcze na temat niemieckiego obszaru językowego. Z roku na rok poziom, który prezentują uczestnicy wzrasta. Podnosi się też świadomość młodych osób w kwestii praktycznego wykorzystania języka niemieckiego, który jako drugi język obcy nowożytny towarzyszy im już od czasu gimnazjum.

W konkursowej rywalizacji wzięło udział 9 uczennic i uczniów. Każdy mógł wykazać się swoją wiedzą zdobywaną podczas kółek języka niemieckiego, zajęć przedmiotowych oraz samodzielnych poszukiwań realioznawczych w szkolnej bibliotece czy własnych księgozbiorach i stronach  internetowych danych krajów czy miast niemieckojęzycznych. Trud się opłacił każdemu, gdyż wiedza jak wiadomo jest bezcenna i pozostaje w świadomości na zawsze. Jednakże konkurs wyróżnia, docenia i nagradza tych najlepszych. W tym roku zwyciężczyni to uczennica kl. I a Oliwia Szewczyk, na drugim miejscu uplasował się uczeń kl. II b Krzysztof Andruch a trzecie miejsce zdobyła uczennica kl.1b Wiktoria Podgórska.

Gratulujemy laureatom serdecznie!

I choć często niewielkie różnice punktowe pozostałych uczestników wpłynęły na przedstawioną poniżej klasyfikację gratulacje należą się wszystkim, gdyż  wykazali się obszerną wiedzą językową, kulturoznawczą, historyczną i geograficzną.

 I m-ce           Oliwia Szewczyk                kl. 1a

II m-ce           Krzysztof Andruch            kl. 2b

III m-ce          Wiktoria Podgórska          kl. 1b

  IV                 Julita Dudzik                        kl. 2a

  V                   Klaudia Podkalicka             kl. 2a

  VI                  Monika Mamrowicz             kl. 2b

  VI                  Sylwia Zapał                       kl. 2b

  VII                 Aleksandra Opałka             kl. 2b

  VIII               Jagoda Wójcicka                 kl. 2a

Wiele sukcesów w nauce i dalszych konkursach językowych!!!

Gratulacje dla laureatów i wszystkich uczestników!

Wiele sukcesów w nauce i dalszych konkursach językowych !!!

https://goo.gl/photos/qorPxzh6fN1PmQY78

Anna Nowak