IMG 3156

Dnia 14 marca 2019r.  w LO w Lesku odbył się konkurs „Deutsch - mein Hobby”. Spośród 28 zgłoszonych uczniów w w/w dniu do konkursu przystąpiło 26 uczennic i uczniów,  którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w pisaniu testu sprawdzającego ich umiejętności i wiedzę z języka niemieckiego. Dzielnie zmagali się z zadaniami zamkniętymi z zakresu słuchania ze zrozumieniem, następnie przeprowadzali analizę tekstów pisanych oraz gramatyczno-leksykalnych. Po 60 minutach mogli odpocząć i posilić się przygotowanym przez uczniów LO w Lesku poczęstunkiem. A na koniec wszyscy w dużym napięciu oczekiwali w sali profesora Tadeusza Wydrycha na ogłoszenie wyników. W tegorocznych zmaganiach w gronie laureatów znaleźli się :

 

Wiktoria Klimek              I m-ce          kl. 3gim. przy SP w Uhercach Mineralnych

Aneta Maczyszyn          II m-ce          kl. 3gim. przy SP w Wojtkowej

Sandra Głuszko            III m-ce          kl. 3gim. przy SP w Uhercach Mineralnych

GRATULACJE!!!

Nagrodzonym gratulacje złożyli koordynatorzy konkursu Anna Nowak i Tadeusz Wydrych, dziękując wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom, którzy przygotowali ich do współzawodnictwa w języku niemieckim. Szczególne podziękowania w otrzymali:

- Anetta Rogalińska z  SP w Uhercach Mineralnych

- Katarzyna Banach  z SP w Wojtkowej i z SP w Ropience

- Sylwia Lenkiewicz-Konik z  SP w Baligrodzie, SP w Hoczwi i z SP w Mchawie

 

Germaniści Anna Nowak i Tadeusz Wydrych dołączając się do podziękowań, życzyli uczestnikom sukcesów we wszelkich konkursach a szczególnie językowych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz rzeczowe a każdy z pozostałych uczestników – pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie Gratulujemy!        

Link do galerii zdjęć z konkursu

 Koordynatorzy: Anna Nowak i  Tadeusz Wydrych