img 4

     7 czerwca nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”.

Corocznie symbolem tego wydarzenia jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie tego, na co każdy ma ochotę. Natomiast głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, aby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, czasem wolnym i rozrywką.

     Uczniowie mieli  okazję do poczytania wybranej przez siebie literatury w gronie koleżanek i kolegów, w niecodziennych okolicznościach -  wśród zieleni i promieni słońca. Krzewiciele czytania zaopatrzeni w książki zebrali się przed budynkiem Liceum i tworząc kontur otwartej księgi oddali się pasji czytania.

     Amatorzy słowa pisanego delektowali się lekturą również w innych zakątkach Leska robiąc sobie selfie z książką. Magię czytania utrwalili: nasz absolwent Krzysztof Pałka (operator drona) oraz szkolni fotoreporterzy: Anna Chytła (2a), Filip Kędra (2b) oraz Joanna Katyńska.

      Pomysł na akcję powstał po analizie wskaźników czytelnictwa (nie czyta 62 % Polaków powyżej 15 lat). Złamaliśmy stereotyp nieczytającej młodzieży i dowiedliśmy, że uczniowie czytają!

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był wydawca miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a w naszym Liceum – biblioteka szkolna.

Pokazaliśmy, że czytają wszyscy – łącznie z nauczycielami i pracownikami szkoły.

 Link do galerii zdjęć z akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019:

Joanna Katyńska

DSC0416