pobrane2

   W dniu 16 kwietnia br., pięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z prof. Brajewskim na czele, brało udział w grze miejskiej, organizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesku. Oprócz Liceum Ogólnokształcącego, w grze wzięli udział: Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych, a także Zespół Szkół Leśnych.  Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Wójcicka, Karolina Stach, Ewelina Buczek, Jan Kotyła i Miłosz Hańczyk, którzy świetnie poradzili sobie z wykonywaniem zadań, mogąc przy tym jednocześnie pochwalić się znajomością wiedzy historycznej naszego miasta. Gra bowiem  w głównej mierze opierała się na kojarzeniu rocznic związanych z odzyskaniem w 1918r. przez Polskę  niepodległości z obiektami w Lesku. Młodzież po przygotowaniu konkretnych skojarzeń, miała za zadanie zrobić zdjęcie z przynajmniej trzema członkami grupy, w punktach, które miałyby mieć  związek z konkretną datą. Ważnymi umiejętnościami okazały się sprawność fizyczna,  orientacja w terenie, oraz logiczne myślenie. Zwycięzcami okazali się ex aeguo uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych. Na drugim miejscu zaś był Zespół Szkół Leśnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w grze za rok.

Jagoda Wójcicka

Galeria zdjęć