IMG 8704 1

20 kwietnia 2016 r. Biblioteka Publiczna w Lesku po raz drugi zorganizowała grę miejską „Historii poszukiwanie ... czyli po Lesku bieganie”, dla uczniów leskich szkół średnich. Grupy składające się z przedstawicieli poszczególnych szkół zmierzyły się z lokalną historią i sprawdziły swoją kondycję fizyczną.

Gra składała się z dwóch części: etapu internetowego i etapu ulicznego. Pierwszym zadaniem uczestników było odgadnięcie łamigłówek, dotyczących miasta Leska. Każda grupa dostała identyczną planszę, na której widniały nazwiska, daty, określenia i wydarzenia związane z miastem. Przy pomocy Internetu należało odszyfrować ukryte miejsca, a następnie ustalić trasę w taki sposób, aby ją sprawnie pokonać. Każde odnalezione miejsce należało udokumentować robiąc zdjęcie. W punktacji końcowej liczył się czas i dotarcie do jak największej liczby miejsc.

Nasza drużyna w składzie: Patryk Gorczyński, Kamila Migielicz, Natalia Kalina, Stanisław Kotyła oraz Aleksandra Krynicka, najszybciej rozwiązała zaszyfrowane zagadki i jako pierwsza wyruszyła w trasę. Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła ekipie w zdobywaniu poszczególnych punktów.

Na metę gry przybyliśmy kilka minut po drużynie z Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych, a przed grupą z Zespołu Szkół Leśnych. Ponieważ nie zaliczyliśmy jednego zadania, punktowo zajęliśmy II miejsce.

Podekscytowanie rywalizacją wzięło górę nad zmęczeniem, sprawiając uczniom ogromną satysfakcję z udziału w wyznaczonych działaniach. Uczestnicy gry zostali obdarowani przez Panią Dyrektor Biblioteki nagrodami w postaci książek, dotyczących miejscowej historii oraz słodyczami.

Opiekun grupy: Joanna Katyńska

Galeria zdjęć z gry miejskiej