Miło nam poinformować, że Michał Demko, uczeń klasy IIA,  kontynuuje swoją przygodę z językiem angielskim i podjął kolejne wyzwanie podchodząc do egzaminu First Certificate in English w letniej sesji uzyskując najwyższy wynik. Serdecznie gratulujemy 

Egzamin First Certificate in English (FCE) obejmuje kandydatów na poziomie średnio-zaawansowanym wyższym, czyli B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. To jeden z najpopularniejszych egzaminów językowych w Polsce. Uzyskany z testu B2 First (FCE) certyfikat, świadczy o umiejętności posługiwania się używanym na co dzień, mówionym i pisanym językiem angielskim, niezbędnym w pracy czy w nauce. Potwierdzona zostaje w ten sposób także znajomość gramatyki i szerokiego zasobu słownictwa.

Egzamin na tym poziomie jest również uznawany przez MEN jako udokumentowanie kwalifikacji językowych, wymaganych od przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Honoruje go zarówno wiele uniwersytetów i instytucji edukacyjnych podczas rekrutacji studentów, jak również pracodawców w Polsce i na całym świecie.

Certyfikat-Micha-Demko.pdf