IMG 196

23 marca  odbył się Dzień Otwarty, podczas którego gimnazjaliści, którzy w tym roku staną przed wyborem szkoły średniej, mogli przekonać się o tym, jak wygląda nasza szkoła i mieli okazję wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez jej uczniów i nauczycieli. W tym roku przybyłych do naszego liceum potencjalnych kandydatów starano się zainteresować poprzez pokazy przyrodnicze (biologiczne i chemiczne), a także będące zupełną nowością zajęcia teatralne oraz krótkie inscenizacje prezentowane przez uczniów w języku angielskim.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie fakultetu chemicznego przygotowani przez prof. E.Wowk prezentowali serię widowiskowych doświadczeń chemicznych. Profesorka Pelc wraz z uczennicami swojej grupy fakultatywnej prowadziła zajęcia praktyczne polegające na samodzielnym tworzeniu preparatów umożliwiających obserwowanie komórek roślinnych pod mikroskopem. Gimnazjaliści mieli ponadto szansę zobaczyć nasze szkolne obserwatorium oraz obejrzeć pokaz w przenośnym planetarium czasowo dostępnym w naszej szkole. W tym roku do wybrania naszej szkoły zachęcić chcieli także humaniści - grupa pod kierownictwem profesorki Dziedzickiej przygotowała dla naszych gości zajęcia umożliwiające sprawdzenie swoich sił w teatralnych technikach improwizacji, natomiast uzdolnieni w tej dziedzinie podopieczni profesorki Kwaśniewicz zaprezentowali im kilka humorystycznych scenek w języku angielskim. Pozwalały one zarówno zademonstrować umiejętności językowe naszych uczniów jak i przedstawić w praktyce słynne angielskie poczucie humoru. W czasie gdy wszystkie przygotowane przez uczniów atrakcje były niedostępne, grupy gimnazjalistów miały okazję spędzić czas na szkolnym korytarzu śpiewając z profesorką Wermińską i jej chórkiem.

Mamy nadzieję, że dzień otwarty był dla naszych gości interesującym doświadczeniem i wpłynie na decyzję niezdecydowanych młodych ludzi, których być może przekona do wybrania właśnie leskiego liceum jako swojej szkoły średniej.

Link do galerii zdjęć

K. Urban