22520115 958740440931932 3647727410675611251 o

12 października wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto naszych nauczycieli, które równocześnie zbiegło się z XVII Dniem Papieskim, którego motto brzmi: ‘’Idźmy naprzód z nadzieją’’. Jan Paweł II jest dla nas nie tylko osobą świętą, ale również człowiekiem, który podkreślał szczególną wagę nauczania. 

Zatrzymajmy się przy nadziei, która jest żywym elementem ludzkiego życia, nie jest snem, wysnutą błahostką, jest fundamentem wszystkiego co istnieje.  Nadzieja  nie polega na przymykaniu oczu na panujące zło, nie jest przekonaniem, że przyszłość przyniesie samo dobro, nie jest pustym frazesem. Nadzieja jest uleczeniem, które pomaga pokonywać lęki  żyjące w sercu każdego człowieka. Nie ma zła, z którego Bóg nie mógłby wyprowadzić większego dobra (!)

Nadzieją są młodzi ludzie, który są trzonem Naszej Ojczyzny, dlatego tak istotna jest edukacja. Nauczyciele starają się przeprowadzić Nas bezpiecznie przez pomost edukacji, przekazując  Nam wiedzę, doświadczenie, pragną zaszczepić w Nas pierwiastki miłości do przedmiotów.

Z pewnością każdy/każda z Nas pamięta swoją pierwszą nauczycielkę w przedszkolu, panią która witała Nas z uśmiechem i zapraszała do barwnej klasy. Następnie wychowawcy w szkole podstawowej, profesorowie w liceum. Każdy pamięta profesora na którego widok dostawało się gęsiej skórki, a moment wyczytania własnego nazwiska do odpowiedzi równało się palpitacją serca. Każdy pamięta profesora z którym na każdej lekcji przenosił się w podróż i aż żal było wychodzić z klasy po usłyszeniu szkolnego dzwonka.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, profesorom, administratorom obsługi, którzy są tak bardzo ważni w Naszych szkołach. Dziękujemy za każdy dzień, przekazywaną Nam wiedzę, oddanie, uśmiech, poświęcony Nam czas. Życzymy satysfakcji z wykonywania zawodu oraz poczucia błogosławionej nadziei w sercach.

Marysia Dziadosz

Galeria zdjęć

Więcej materiałów oglądaj na facebooku 

https://www.facebook.com/pg/liceumlesko/posts/

Piosenka zespołu TGD, pt: "Ukojenie" w wykonaniu Joanny Marcinik i Adasia Twardeusza

Piosenka Marka Grechuty, pt: "Świecie nasz" w wykonaniu Jedrzeja Głowy

Piosenka Marka Grechuty, pt: "Wolność" w wykonaniu Emilii Wilińskiej i Dawida Juszczyka

Piosenka Adama Asnyka, pt: "Miejcie nadzieje" w wykonaniu Oli Szumańskiej i Weroniki Trześniowskiej

Piosenka Edyty Geppert pt. "Nadzieja" w wykonaniu Kingi Szramowiat  i Radeka Hanczyka