IMG 662

16 listopada reprezentanci naszej szkoły: Klaudia Borowy oraz Konrad Urban z klasy 2b wraz z opiekunem mgr Joanną Katyńską, wzięli udział w inspirującym wydarzeniu, jakim było spotkanie autorskie z Panem Januszem Galantem, autorem albumu „BALLADA O LESKU”.

Prezentacja książki odbyła się w budynku należącym do leskiego Gimnazjum, ciesząc się dużym zainteresowaniem zaproszonej społeczności. Zebrani z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali opowieści o pasji autora, jaką jest kolekcjonerstwo antyków oraz historia. Mogli również poznać szczegóły warsztatowe etapów powstawania książki, która przeniosła obecnych w świat minionych, niepowtarzalnych chwil z dziejów Leska. Podróż w przeszłość pozwoliła też uczestnikom zapoczątkować analizę porównawczą realiów miasta: kiedyś i dziś. To wspaniały materiał dla historycznie uzdolnionych uczniów, ale również dla każdego, kto chciałby poznać bliżej swą małą ojczyznę.

Podczas spotkania Pan Janusz zapowiedział się z wizytą w naszym Liceum i dotrzymał słowa. Kilka dni później, autor „Ballad o Lesku” zaszczycił nas swoją obecnością w bibliotece szkolnej i na ręce Pani bibliotekarki przekazał unikatowy album fotograficzny, zawierający 650 zdjęć z lat 50 – 70 XX wieku, wraz z dedykacją dla czytelników. Dziękujemy za ten wspaniały dar, dzięki któremu księgozbiór biblioteki wzbogacił się o książkę bliską mieszkańcom i sympatykom Leska.

bibl

Galeria zdjęć