frame 4

Zbliżają się wakacje, które są okazją do tego, aby odpocząć, nadrobić zaległości czytelnicze. W związku z tym biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszego Liceum do skorzystania z okazji i wypożyczenia na ten czas interesującej literatury.

Regulamin akcji „Wakacje 2020 - z książką”:

  1. Warunkiem wypożyczenia książek na czas wakacji jest rozliczenie się z biblioteką do 15 czerwca 2020 r. oraz promocja do następnej klasy.
  2. Czytelnik może wypożyczyć do 5 książek.
  3. W przypadku zmiany szkoły uczeń zobowiązany jest do zwrotu wypożyczonych książek i innych materiałów bibliotecznych do dnia odebrania świadectwa ukończenia Liceum lub innych dokumentów.  W przeciwnym razie dyrektor szkoły będzie mógł podjąć stosowne kroki, mające na celu uregulowanie zobowiązań ucznia wobec szkoły.
  4. Książki – ze względu na trwające matury – można wypożyczyć tylko 22 czerwca 2020 r.
  5. Termin zwrotu książek wypożyczonych w czerwcu upływa 30 września 2020 r.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:

  • Zwrot wypożyczonych książek w bieżącym miesiącu przebiega według wytycznych, przesłanych do wszystkich uczniów przez e-dziennik.
  • W celu wypożyczenia książek wchodzimy do biblioteki pojedynczo, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Użytkownikom zaleca się przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach.
  • Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych.

Zachęcam do czytania i życzę udanych wakacji!

Joanna Katyńska