szlachetna p

Po raz kolejny pragniemy pomóc Rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji i wprowadzić promień radości w jej codzienne życie. Podczas XVII edycji Szlachetnej Paczki w 2017 roku pomoc materialną w ramach projektu otrzymały w ten sposób 20 073 rodziny, a jej łączna wartość wyniosła 53,97 mln zł. W tym roku pomagamy Pani Katarzynie (54 l.), która mieszka z synem Damianem (32 l.) i teściową Haliną (75 l.). Pani Katarzyna jest osobą niepełnosprawną intelektualnie, syn jest osobą niepełnosprawną fizycznie, a obojgiem opiekuje się Pani Halina. Mieszkają w bieszczadzkiej wsi, na uboczu, z dala od sklepu i przystanku PKS, odcięci komunikacyjnie.

Razem możemy sprawić, że Święta Bożego Narodzenia będą dla tej Rodziny szczególne, radośniejsze a gwiazdka zajaśnieje inaczej w tym roku i uwierzą oni, że ktoś o nich pamięta.

Zebranie SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU i wszystkich osób zainteresowanych zorganizowaniem Szlachetnej Paczki dla tej Rodziny odbędzie się w poniedziałek (26.11.0218) na długiej przerwie w pracowni biologicznej. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Nasz plan działania:

-  zbiórka pieniężna w szkole odbędzie się 29XI – czwartek

-  Dzień Łasucha – będziemy rozprowadzać pyszne ciasto - 3 XII - poniedziałek 

-  wszelkie dary – żywność, środki czystości (produkty wymienione w potrzebach rodziny) można przynosić do pracowni języka angielskiego (A1) i składać do przygotowanych pudełek.

Każdego roku udawało nam się przygotować paczki, które sprawiały wiele radości Rodzinom, wierzymy, że również w tym roku przygotujemy razem wspaniałą paczkę.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą Waszą pomoc.

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie: Małgorzata Pelc, Grażyna Kwaśniewicz

Rodzina, której chcemy pomóc