255973458 2169132499892714 1930937793309342017 n

W dniu 8.11.2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Lesku przeprowadzony został przez Fundację Pasieka - Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięły szkoły średnie z terenu Powiatu Leskiego. Przeprowadzenie konkursu zostało poprzedzone realizacją cyklu warsztatów prawnych w szkołach średnich. Zajęcia zostały przeprowadzone przez prawników współpracujących z Fundacją Pasieka.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

  • Jan Lubas - Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku
  • Piotr Andruch - Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku
  • Julia Paleczna - Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku


Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Leskiego.

Celem działań, zarówno warsztatów prawnych, jak także organizowanych konkursów z wiedzy prawnej, jest kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, edukacja prawna młodzieży szkolnej, zachęcanie do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, w tym także wiązania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

Działaniami zostały objęte następujące szkoły:

  • Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku
  • Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku
  • Zespół Szkół Leśnych w Lesku


Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz patronatem honorowym Starosty Leskiego ze środków otrzymanych od Powiatu Leskiego.

Aby zapoznać się z relacją zdjęciową z konkursu zapraszamy na stronę Fundacji Pasieka:

https://fundacjapasieka.pl/powiatowy-konkurs...

 

źródło: fundacjapasieka.pl