IMG 4988

Klasa 3a naszego Liceum zakończyła prace projektowe w oparciu o książki z biblioteki szkolnej w języku Goethego, które zakupione zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po ich szerokiej prezentacji w trakcie zajęć językowych, postanowiono udokumentować pracę z książką „Siegfried der Held der Niebelungen” w formie gazetki tematycznej w pracowni języka niemieckiego mgr Anny Nowak.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Gazetka wykonana została wzorcowo zachęcając swą estetyką wszystkich uczniów odwiedzających pracownię do lektur książek w języku niemieckim. A więc klasie 3a należą się szczególne gratulacje i podziękowania, gdyż nie tyko z polotem zaprezentowała swoje wrażenia z lektury, lecz zmotywowała inne klasy do podobnych działań.

Grupa językowa na poziomie rozszerzonym z klasy 3a wykonała dodatkowo prezentację trzech książek niemieckojęzycznych, dostępnych od niedawna w naszej bibliotece: „Das Bermudadreieck”, „Der gestiefelte Kater” und „Frankenstein”. Zachęcamy do obejrzenia gazetki, a najbardziej do korzystania z nowych nabytków czytelniczych naszej biblioteki.

bibl

IMG 4984IMG 4985IMG 4986IMG 4988