IMG 8515

13 grudnia w naszym Liceum przeprowadzona została akcja Fundacji DKMS „PODKARPACKA KOMÓRKOMANIA – LO LESKO”.  Podczas akcji osoby, które ukończyły 18 lat  mogły zarejestrować się jako potencjalni Dawcy komórek macierzystych szpiku kostnego. Potencjalnymi Dawcami szpiku zostało 19 uczniów z klas trzecich. Ci młodzi ludzie udowodnili nam dorosłym, którym niejednokrotnie ciężko podjąć takie kroki co w życiu człowieka jest najważniejsze. Jest to chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz ratowanie ludzkiego życia.

Uczniom, tym serdecznie dziękujemy za  podjęcie przez nich tak ważnej decyzji, którą pokazali jak wielkie mają serce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy przeprowadzić akcję rejestracji Dawców komórek macierzystych szpiku kostnego w naszym Liceum. Dziękujemy bardzo za ogrom pracy jaką włożyli nasi Wolontariusze wspierając i organizując akcję o nazwie #KOMÓRKOMANIA.

„Bardzo często naszą wdzięczność trudno jest wyrazić w słowach. Dlatego proste Dziękujemy zawiera wszystko, co chcemy Wam  powiedzieć.”

Pragniemy również poinformować, że za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA przeprowadzonej w ubiegłym roku mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększanie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych otrzymaliśmy po raz kolejny od Pani Prezes Fundacji DKMS Ewy Magnuckiej-Bowkiewicz CERTYFIKAT SZKOŁY Z ŻYCIEM.

Link do galerii zdjęć

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie koła

Małgorzata Pelc

Grażyna Kwaśniewicz