Szlachetna Paczka 2021
została dostarczona !!!

„Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat.”

                                                                                                                                                                              Nick Vujicic

                                                                                           

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. W tym roku, po raz kolejny, mieliśmy ogromną przyjemność nieść pomoc i wsparcie dla potrzebującej Rodziny.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszego Liceum spontanicznie i z prawdziwym zaangażowaniem  zorganizowali fundusze na zakup potrzebnych produktów jak również żywność i środki czystości. Na terenie szkoły przeprowadzono zbiórkę pieniężną wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników administracji. Zorganizowaliśmy „Dzień łasucha”, który był chwilą uczty dla miłośników słodkości - wybór ciast, upieczonych przez naszych uczniów, był ogromny a apetyt łasuchów miał przełożenie na konkretny finansowy efekt. Ponadto, nasze działania zostały wsparte finansowo przez pracowników Starostwa Powiatowego w Lesku, którzy z prawdziwą serdecznością przyjęli naszych Wolontariuszy, za co serdecznie dziękujemy.

Razem udało nam się spełnić podstawowe prośby Rodziny. Przygotowaliśmy 15 paczek - większe, mniejsze, cięższe i lżejsze, ale każda z nich zawierała cząstkę serca każdego Darczyńcy. Z pewnością najcenniejszym darem była kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem, która z pewnością odmieni i ułatwi życie tej Rodziny. Ponadto nasze paczki zawierały ubrania, buty, pościel, ręczniki, koc, żywność, środki czystości, upominki.

Relacja wolontariusza ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

Kiedy przyjechaliśmy i Pani Małgorzata zobaczyła wszystkie paczki to w jej oczach pojawiły się łzy szczęścia i niedowierzania, przeżyła szok, gdy zobaczyła, jak z busa wyciągamy kuchenkę z piekarnikiem. Oj, co to było za szczęście! Kobieta wcale nie posiadała kuchenki w domu. Kolejno nosiliśmy pudełka. Gdy wszystko znalazło się już wewnątrz, wyjęłam kartkę świąteczną przygotowaną przez Darczyńców oraz telefon z filmem z życzeniami świątecznymi nagranym przez nauczycieli i uczniów. Pani Małgorzata tak bardzo się wzruszyła, że zaczęła płakać. Dziękowała i dziękowała. Wszystko przymierzała i dokładnie oglądała. Wszystko się jej bardzo podobało. Każde pudełko zostało otworzone. Razem z babcią była jej wnusia, dla której również przygotowane były prezenty. Najbardziej spodobały się dziewczynce sukienki, lalka, kolorowanki. Wszystko przytulała. Oczy świeciły się jej na słodkości, ponieważ babcia wszystko wkładała do pudełeczka wnuczki. Cóż to była za radość dziecka. Pani Małgorzata ocierała łzy i mówiła, że to będą jej najpiękniejsze święta. Zachwycała się postawą młodzieży i nauczycieli. Po stokroć dziękowała.

Rodzina nie potrafiła przestać dziękować Darczyńcy za tak piękne prezenty. Wszystko wprawiało ich w zachwyt. Pani Małgorzata życzy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny oraz szczęścia i zdrowia w nadchodzącym roku.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za tak ogromne zaangażowanie, za okazanie empatii i dobrego serca. Dziękuję za to, że potraficie spojrzeć na drugiego człowieka z troską i zrozumieniem, nie oceniacie innych tylko wspieracie w trudnych chwilach ich życia. Bóg zapłać za Wasze ogromnie dobre serca. Jesteście przykładem do naśladowania. Jest mi bardzo miło, że to ja trafiłam na tak fantastycznych ludzi i Was poznałam. Będę to zawsze miło wspominać. Wszystkiego dobrego i wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności, zdrowia
i sukcesów w przyszłym roku. Do zobaczenia.

           

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w nasze dzieło pomagania, dziękujemy szczególnie:

  • Uczniom oraz ich Rodzicom, nauczycielom i pracownikom LO Lesko
  • Pracownikom Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Lesku
  • Absolwentom naszej szkoły oraz indywidualnym Darczyńcom, którzy spontanicznie wkładali swój "grosz" do naszej skarbonki
  • Paniom ze sklepu Textil Market w Lesku oraz właścicielowi sklepu Arkus w Lesku

 

Dziękujemy także za wsparcie jakie okazali nam Pan Starosta Andrzej Olesiuk oraz Pan Wicestarosta Janusz Haftek umożliwiając przeprowadzenie akcji zbierania środków finansowych wśród pracowników Starostwa.  Dziękujemy Pani Dyrektor LO Annie Ceparskiej-Bąbel za wspieranie naszej akcji.

 

Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

 

Warto pomagać bo dobro, które czynimy drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca

 

 

                                                                                               Szkolne Koło Wolontariatu

                                                                                               Opiekunowie: Małgorzata Pelc
                                                                                                                      Grażyna Kwaśniewicz

szlachetnapaczka1