3maja

3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie, konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. W roku obecnym obchodziliśmy 225 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystości w Lesku zainicjowało złożenie przez delegacje władz miasta i placówek oświatowych oraz służb mundurowych, kwiatów przed Kamieniem Legionistów i pomnikiem Tadeusza Kościuszki. O godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. na placu Konstytucji 3 Maja. Po mszy świętej, w Bieszczadzkim Domu Kultury odbył się patriotyczny program artystyczny przygotowany przez młodzież z naszego liceum. Było wiele pięknych wierszy polskich poetów wyrecytowanych przez naszych uczniów oraz pieśni, które chwyciły za serce i spowodowały wielkie wzruszenie u przybyłych mieszkańców powiatu leskiego. Po występie głos zabrała Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz, która podziękowała młodzieży i nauczycielom z naszego liceum za przygotowanie tak poruszającego występu.

I galeria zdjęć

II galeria zdjęć