0211

1 czerwca uczniowie z całego kraju uczcili Dzień Dziecka w zupełnie inny sposób. Tym razem zgromadzili się w różnych miejscach i czytali książki. Zamierzali w ten sposób pobić ubiegłoroczny rekord w zbiorowym czytaniu książek, w jednym momencie. Młodzież naszego Liceum nie potrzebowała specjalnej zachęty, aby włączyć się w tę ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”.

Armia czytających uczniów i pracowników szkoły, uzbrojona w literaturę oraz hasła promujące czytelnictwo, w barwnym pochodzie obwieszczającym pasję czytania, udała się do pobliskiego parku. Tam, wzbudzając zainteresowanie przechodniów, osoby czytające książki w danej chwili stworzyły układ „LO”. Następnie pasjonaci słowa pisanego oddali się przyjemności czytania w kreatywnych  pozach, udowadniając, że CZYTAĆ można niemal wszędzie.

Książkową manifestację zarejestrowali nasi szkolni fotoreporterzy: Martyna Markuc i Kamil Mielnikiewicz oraz operator drona – Krzysztof Pałka, który pokazał, jak nasze działania wyglądają z lotu ptaka.

Przeprowadzenie akcji zaproponowała redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast inicjatorem promocji czytelnictwa w naszym Liceum była biblioteka szkolna.

Dziękujemy wszystkim aktywnym uczestnikom masowego czytania za udział w tym radosnym wydarzeniu czytelniczym, w trakcie którego młodzież udowodniła dorosłym, że jednak czyta.

Joanna Katyńska

Przeglądnijcie zdjęcia z akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest kilka kreatywnych obrazków. 

Zdjęcia - Jak nie czytam, jak czytam 2017 cz.1

Zdjęcia - Jak nie czytam, jak czytam 2017 cz.2