1 listopada 2019 r. ruszyła kolejna edycja największej w Polsce akcji promującej czytelnictwo: Czytaj PL. Kampanię uzupełnia projekt „Upoluj swoją książkę”, do którego ponownie zakwalifikowało się nasze Liceum. W ramach tegorocznej edycji przedsięwzięcia dostępnych jest 12 wyjątkowych bestsellerów – sześć powieści i sześć książek non-fiction. Znajdziecie tu zarówno literaturę piękną, fantastykę, kryminały, przejmujące reportaże oraz tytuły popularnonaukowe. Prawie wszystkie książki dostępne są zarówno w formie e-booka, jak i audiobooka (https://czytajpl.pl/2019/10/30/czytaj-pl-2019-ksiazki-ktore-znalazly-sie-w-akcji/ ).

czytaj pl

Jak upolować książkę?

Najpierw należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR zamieszczony na jednym z plakatów rozwieszonych na terenie szkoły. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wspomniane bestsellery (http://akcja.czytajpl.pl/ ).

Po zeskanowaniu kodu QR Czytaj PL

możecie zaprosić do akcji 5 dowolnych osób!

 Kiedy już będziecie w Czytaj PL, w aplikacji Woblink i na liście książek akcji, na dole strony znajdziecie przycisk "Zaproś znajomych. Niech też czytają!". Wpiszcie e-mail swoich przyjaciół. Jeśli zalogują się oni do aplikacji Woblink, na podany przez Was adres mailowy otrzymają automatyczny dostęp do książek z akcji Czytaj PL! Nie muszą nawet skanować QR kodu.

 Do kiedy można skanować kod QR?

 Czytaj/słuchaj za darmo przez cały listopad

 Joanna Katyńska - Koordynator akcji w szkole

Beztytuu