IMG 2766a

Nasza szkoła miała przyjemność po raz kolejny powitać wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej - AIESEC. Celem organizacji jest poznawanie kultur różnych regionów świata oraz wymiana międzynarodowa uczniów i studentów.

W tym roku przyjechali do nas studenci z Turcji, Brazylii oraz Chin. Zehra, Djamilly i Miao opowiadali o swoich krajach, przybliżali ich kulturę i zwyczaje. Zaś uczniowie naszego liceum pomogli im lepiej poznać Polskę, nasze tradycje i zwyczaje oraz  ćwiczyli język angielski w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Zajęcia, które prowadzili przebiegały w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze. Zehra uczyła także młodzież podstawowych słówek i zwrotów w języku tureckim, Miao opowiadał stare, chińskie legendy, a razem z Djamilly tańczyli tradycyjny brazylijski taniec. Z pewnością te dwa tygodnie poszerzyły wiedzę licealistów na temat świata, w którym żyją oraz pomogły szkolić język angielski.

Link do galerii

 E.Dziedzicka