4

„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.”

[Jan Paweł II]

*****

24 października 18 - osobowa grupa uczniów z Prof. Katarzyną Wermińską uczestniczyła w obchodach 50-tej rocznicy pożycia małżeńskiego par z gminy Lesko. W tym wyjątkowym dniu zebrały się osoby, które łączy jedno wspólne uczucie - MIŁOŚĆ. Cudownie jest patrzeć na ludzi, którzy spędzili ze sobą tak wiele pięknych, niezapomnianych chwil. Znają oni swoje każde zachowanie, porozumiewają się bez słów. Czyż nie jest to piękne?

Część artystyczną poprzedziło uroczyste wręczenie orderów i kwiatów przez Panią Barbarę Jankiewicz - Burmistrz Miasta i Gminy Lesko.

Podczas uroczystości zaprezentowaliśmy kilka piosenek o miłości. Takie piosenki jak Serduszko puka w rytmie cza cza czy, Umówiłem się z nią na 9 z pomocą uśmiechu szybko wprowadziły miłą, luźną atmosferę. Nie zabrakło też piosenek z dozą refleksji. Przypomnieliśmy o tym, że Trzeba miłość budować na skale - jak ważny jest fundament każdego uczucia czy długoletniego związku. Bez niego wszystko się wali. Przekazując tekst, każdy z tyłu głowy miał jedną najistotniejszą myśl przekazania jak największej ilości emocji i treści. Nie były to pusto wypowiedziane słowa.

Oklaski i serdeczne podziękowania ze strony małżonków i Pani Burmistrz na ręce prof. Wermińskiej i nasze uhonorowały włożony trud, choć dla nas to była wspaniała lekcja życia przeżyta w przeciągu kilkunastu minut. Słowa powiedziane:

- Czy wy wiecie co to znaczy pięćdziesiąt  lat razem…?  wzbudziły w nas przemyślenia i utwierdziliśmy się w przekonaniu jaką wielką moc ma miłość.

Takie spotkania wnoszą coś wyjątkowego w nasze życie. Z jednej strony przypominamy starszym, że jesteśmy, a z drugiej mówią nam jak powinniśmy postępować, aby osiągnąć szczęście, które jak się okazuje zdobywa się przez lata.

Pamiętajmy jak ważna jest druga osobą, którą się szczerze kocha, bo

Czym sukces i czym wielka sława,

Gdy w życiu nie ma się miłości.

Składamy serdeczne życzenia jubilatom 50-tej rocznicy małżeństwa, nie tylko tym, z którymi się spotkaliśmy ale i wszystkim. Niech kolejne lata będą jeszcze piękniejsze niż dotychczasowe, a zdrowie nie opuszcza ani ciała ani ducha. Miłość, uśmiech i radość niech nie gasną, i żeby Miłosierny Bóg zsyłał potrzebne łaski. 

Adam Twardeusz

Link do galerii zdjęć