IMG 8233

"Cóż można powiedzieć, słowo dziękuję nie odda całej wdzięczności jaką mam dla Was, ale z całego serca kochani Wam dziękuję. Wnieśliście w moje życie wiele dobra i radości. Jestem niezmiernie wdzięczna za okazaną mi pomoc. Jesteście światłem dla świata i tak trzymajcie, nie zmieniajcie się, tego Wam życzę".

                Te  piękne słowa podziękowań otrzymaliśmy od Pani Barbary, którą mieliśmy ogromną przyjemność obdarować w tym roku Szlachetną Paczką i pragniemy je przekazać również na Wasze ręce. Pani Barbara ma 67 lat, jest samotna, a w wyniku zaawansowanej cukrzycy i postępującej miażdżycy trzeba było amputować jej nogę.  

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Paczki w tym roku.

  •       Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciasto na "Dzień łasucha" i dziewczynom, które je sprzedawały.
  •       Dziękujemy ekipie, która zbierała datki w Urzędzie Starostwa Powiatowego oraz  w Urzędzie Miasta i Gminy.
  •       Dziękujemy pracownikom Starostwa Powiatowego w Lesku oraz  Urzędu Miasta i Gminy Lesko za każdy dar serca, była to dla nas ogromna pomoc finansowa.
  •    Dziękujemy za wsparcie jakie okazali nam Pan Starosta Andrzej Olesiuk oraz Pan  Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, umożliwiając przeprowadzenie akcji zbierania środków finansowych wśród pracowników.
  •      Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli żywność i środki czystości jako swój własny wkład w Paczkę. Każdy Wasz dar był dla nas niczym kolejny prezent.
  •       Dziękujemy dziewczynom, które pomagały robić zakupy i z dużym zaangażowaniem starały się spełnić wszystkie prośby Pani Barbary.
  •       Dziękujemy również wszystkim, którzy pakowali wszystkie dary w pudełka i pięknie opakowali je w kolorowy papier.

Jak co roku nasza Paczka wyglądała pięknie i imponująco. Zawsze staramy się aby nasze dary miały formę prezentu
i sprawiły jak najwięcej przyjemności i radości. Przygotowana przez nas paczka zawierała żywność trwałą, środki czystości, medyczne środki pielęgnacyjne, odzież, kołdrę, poduszkę, odkurzacz, ciśnieniomierz, ręczniki, termos na zupę, suszarkę na pranie. Razem udało nam się spełnić podstawowe prośby Pani Barbary, sprawić jej ogromną radość i wnieść trochę światła w jej trudną codzienność. Szacunkowa wartość Paczki wyniosła około 2 000 złotych.

 Relacja ze spotkania z Panią Barbarą przy wręczeniu paczki

Jadąc do pani Barbary kontaktowałam się z jej opiekunką. Wiedziałam, że musi być na miejscu, kiedy przyjedziemy, bo pani Barbara nie porusza się, więc nie mogłaby nam nawet otworzyć drzwi . Tak więc nasz przyjazd owiany był tajemnicą, a to dlatego, żeby zrobić jeszcze większą niespodziankę. Oczywiście zamierzony cel został osiągnięty. Wielkie zdumienie malowało się na twarzy naszej pani. Stopniowo wnosiliśmy paczki do środka, a że pokoik nie był zbyt duży, to paczki znajdowały się wszędzie: na stole, na meblach, na podłodze. Na koniec wręczyłam pani Barbarze kartkę świąteczna i mały prezencik w którym był ciśnieniomierz, o który bardzo prosiła . Otwierając kartkę z życzeniami robiła to drżącymi rękoma, nie kryła wzruszenia czytając ją. Nie mogła uwierzyć, że wszystko jest dla niej, mówiła ,,Tyle prezentów to nigdy nie dostałam. Te są za całe moje życie. Zawsze człowiek musiał sam sobie radzić". Pani Barbara była ogromnie wzruszona. Opowiedziałam jej, że w przygotowanie zaangażowała się młodzież, której nie był obojętny jej los. Pani Barbara bardzo, bardzo dziękuje wszystkim młodym ludziom, którzy przyczynili się do stworzenia tej paczki "Świat nie jest taki zły, skoro są tacy ludzie jak oni- młodzi, wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka".

Słowo od Wolontariusza

Jest mi niezmiernie milo, że mogłam z Wami współtworzyć tę edycję Szlachetnej Paczki. Również przyłączam się do podziękowań dla Was. Tworzycie wspaniałą społeczność i wierzcie, pomaganie uszlachetnia, a dobro powraca. Życzę Wam cudownych Świąt Bożego Narodzenia i wspaniałej atmosfery przy wigilijnym stole. Wierzę, że nic nie dzieje się przypadkiem i nasze spotkanie było nam dane, abyśmy wspólnie doświadczyli tego dobra, które Wy przekazaliście w postaci pomocy dla pani Barbary. Dziękujemy kochani za Wasze wielkie otwarte serca.

 Po przeczytaniu tych powyższych słów nie trzeba właściwie już nic dodawać. Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim.

 Pozwalamy sobie załączyć listę osób, które poświęciły swój czas i trud a także przyniosły żywność i środki czystości   aby spełnić prośby Pani Barbary .

 Weronika Bańczak                   Izabela Podgórska

Dorota Błahuta                          Patrycja Bentkowska

Aleksandra Mielnikiewicz          Małgorzata Kozak

Maja Wasylewicz                       Amelka Giefert

Gabriela Gładysz                       Claudia Podsobiński

Gabriela Kabala                         Sylwia Kabala

Wiktoria Michałek                       Martyna Gruza

Anna Chytła                                Jakub Krzywdzik

Kacper Maślak                            Filip Sroczyński

Patrycja Wilk                               Ola Czawa

Nicole Kwiatanowska Nawrocka  Patrycja Czerenkiewcz

Klaudia Biernasiewicz                 Martyna Krupa

Alicja Koncewicz                         Dawid Leśniak

Kamila Ślęczkowska                   Maja Mazur

Joanna Szpak                             Paulina Ogarek

Jagoda Andruch                         Natalia Prawda

Mateusz Bebkiewicz                   Wiktoria Kopczyńska

Alicja Rajchel                              Emilia Rajchel

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy dar serca, bez Was ta Paczka by nie powstała.

Warto pomagać bo dobro, które czynimy drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca.

Link do galerii zdjęć

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie: Małgorzata Pelc, Grażyna Kwaśniewicz