lead.1a

W tym roku przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości, którą ze względu na sytuację powinniśmy uczcić w inny sposób by, mimo pandemii, podkreślić jej istotny dla naszej tożsamości i historii charakter. Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień w życiu naszej szkoły, dlatego proponujemy w ramach akcji następujące inicjatywy:

-Konkurs Akcja - Niepodległość. Zapraszamy do zaprezentowanie Waszych inicjatyw upamiętniających  Święto Niepodległości (wiersze, plakaty, akcje, projekty, filmy, itp.) i przesłanie ich na maila: sekretariat@lolesko.home.pl

Realizując pomysły pamiętajcie o obostrzeniach związanych z COVID-19. Wasze relacje będziemy prezentować na stronie szkoły i w mediach społecznościowych przez 11 dni, a najciekawsze formy  uczczenia Święta Niepodległości zostaną nagrodzone!

-„Szkoła do hymnu”. MEN zaprasza do wspólnego śpiewania hymnu online 10 listopada o g.11.11;   do pani dyrektor zgłaszać się mogą chętne klasy, termin zgłoszenia upływa 09.11.20 ( wykonanie będziemy publikować w formie filmu lub zdjęć).

-Dyktando. Serwis dyktanda.pl Serwis dyktanda.pl proponuje na ten rok specjalna wersje dyktanda, które o konkretnych porach będzie dostępne dla zarejestrowanych uczestników w pięciu grupach wiekowych. Obowiązuje symboliczna opłata 1 zł, która zasili cele charytatywne. Uczniowie, rodzice, nauczyciele mogą sprawdzić wiedzę ortograficzną w takim okolicznościowym wyzwaniu językowym.

-Bieg ku pamięci. Zwolennicy wyzwań sportowych docenią ideę przebiegnięcia honorowego dystansu dla upamiętnienia tego szczególnego dnia, pamiętając o zasadach amatorskiego uprawiania sportu jak i o obostrzeniach pandemicznych. Można też skorzystać z zawodów wirtualnych.

1460

Zapraszamy do Szkolnej Akcji - Niepodległość!

Organizatorzy:

Dyr. A.Ceparska-Bąbel

K. Wermińska

E. Dziedzicka