Zapraszamy absolwentów trzeciej klasy gimnazjum do liceum trzyletniego.

Przechwytywanie

Zapraszamy absolwentów ósmej klasy szkoły podstawowej do liceum czteroletniego.

PrzechwytywanieBaza i oferta szkoły

- 10 uczniów z najwyższymi wynikami w nauce (średnia powyżej 4,75) otrzymuje co miesiąc stypendium Starosty Leskiego.
- Nauka w systemie jednozmianowym. 
- Dziennik elektroniczny – darmowy dostęp dla uczniów i rodziców.
- Przestronne sale lekcyjne, wyposażone w nowoczesne tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, komputery z dostępem do Internetu.
- Zamykane szafki szkolne dla uczniów.
- Monitoring na terenie szkoły.
- Kącik kawowy na korytarzu, wyposażony w automat z gorącymi i zimnymi napojami oraz przekąski.
- Szkolne Obserwatorium Astronomiczne (kopuła na dachu budynku), wyposażone w profesjonalny sprzęt.
- Skomputeryzowana biblioteka z dużym księgozbiorem.

 

Społeczność lokalna może poznać uczniów poprzez ich wieloaspektową działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu uroczystościach patriotycznych, organizują widowiska słowno-muzyczne z okazji uroczystości państwowych, uczestniczą w corocznym biegu dla uhonorowania Żołnierzy Wyklętych, chętnie manifestują przywiązanie do tradycji i historii. Nasza młodzież regularnie angażuje się w akcje charytatywne tj. Góra Grosza, Szlachetna Paczka, Akcja DKMS oraz współdziała ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym.

Jesteśmy małą szkołą, oferującą szczególną atmosferę i indywidualne podejście do każdego ucznia, żaden z naszych uczniów nie ginie w tłumie. Nie ma u nas uczniów anonimowych, wszyscy się znają
i to jest ta wyjątkowość naszej szkoły. Nie idziemy za trendami wyścigu szczurów, charakterystycznego dla dużych, wielkomiejskich szkół.

Oprócz ocen i osiągania wysokich wyników egzaminów,
skupiamy się na człowieku. Chcemy, aby nasi absolwenci odnosili sukcesy życiowe, zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej.

Oprócz satysfakcjonującej pracy, pragniemy, aby mieli udane życie osobiste, a wartości takie jak rodzina, ojczyzna i pomoc bliźniemu były dla nich niezmiernie istotne.