wolontar

Dom Dziecka w Strzyżowie to placówka, w której na wychowaniu przebywa 28 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Z dniem 1 sierpnia 2017 r. dyrektorem placówki został mgr Bogdan Florek. Pomysł pomocy dla tej placówki zrodził się z potrzeby serca. Dzięki uprzejmości studentów oraz  pracowników Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki Politechniki Rzeszowskiej sprawa została rozpowszechniona poza środowisko akademickie.

NASZA SZKOŁA RÓWNIEŻ CHCE POMÓC WYCHOWANKOM DOMU DZIECKA

W poniedziałek 08.01.2018 r. odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniężna, z której zostaną zakupione dzieciom najpotrzebniejsze im przedmioty. Oprócz tego osoby zainteresowane mogą podarować wychowankom niezbędne im rzeczy (prosimy o przynoszenie ich do sali B1 do 18.01.2018 r.) takie jak:

-dla dziewcząt (w wieku 18-10 lat) wszelkiego rodzaju kosmetyki (np. tusze do rzęs, żele pod prysznic itp.), czapki, szaliki oraz rękawiczki.

-dla chłopców ( w wieku 18-14 oraz jeden w wieku 5 lat) wszelkiego rodzaju kosmetyki (np. żele pod prysznic, pianki do golenia itp.), czapki, szaliki i rękawiczki.

Sprawmy aby dzieci, które na co dzień nie mają okazywanego ciepła rodzinnego naszym gestem poczuły się choć przez chwilę szczęśliwe. Aby na ich twarzach pojawił się uśmiech świadczący o tym, że są ludzie dobrej woli którym ich los nie jest obojętny.

POMAGAĆ KAŻDY MOŻE, POMÓŻMY I MY !!! DOBROĆ OKAZANA DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI ZAWSZE DO NAS POWRACA

Szkolne Koło Wolontariatu

Martyna Markuc

Wiktoria Tworzydlak

Wiktoria Golik

Julia Zając

Opiekunowie

Małgorzata Pelc

 Grażyna Kwaśniewicz