22

Dnia 23.10.20  nasi uczniowie: Gabriela Gładysz, Adam Domański, Michał Wermiński, Jakub Niedziela oraz Tobiasz Bereżański wzięli udział w Debacie Oksfordzkiej w ramach projektu "Kresowe ścieżki w Bieszczadach" orgaznizowanego przez Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy oraz Fundację Bieszczadzką.

Wraz z uczniami z Technikum Leśnego mierzyli się z tezą: "Dziedzictwo ziemi bieszczadzkiej tworzy fundamenty do budowy zaangażowanej społeczności lokalnej". Uczniowie musieli przygotować się zarówno do poparcia tezy jak i do jej zaprzeczenia, tak więc nie tylko temat był trudny, ale również to, że o tym jakie stanowisko zajmą (za czy przeciw) dowiedzieli się 15 minut przed rozpoczęciem debaty!

Reprezentanci liceum wylosowali obronę tezy. Kolejną trudność stanowiła liczba dyskutantów, do składu potrzebowaliśmy 7 osób, lecz więcej niż ta odważna piątka nie było, co spowodowało, że Adam i Michał przejęli dodatkowe role brakujących uczestników!

Grupa poradziła sobie doskonale, zwyciężając zdecydowaną przewaga punktową. Brawa i uznanie za postawę, odwagę i godne reprezentowanie naszej szkoły!

W nadchodzący piątek tj.30.10 przed nimi kolejne wyzwanie, w debacie finałowej zmierzą się z młodzieżą z Ustrzyk Dolnych.

Powodzenia, jesteśmy z Was dumni!

E. Dziedzicka