otk2022 news

Drugi, diecezjalny etap Olimpiady został przeprowadzony 9 marca 2022 r. w całej Polsce. W Archidiecezji Przemyskiej wzięło w nim udział 45 uczniów z 24 szkół średnich. Z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie Szymon Wilk z klasy 3b i Wiktor Jania z 2a.

Spotkanie rozpoczęło się od Liturgii Słowa, podczas której ks. abp Adam Szal skierował słowo do zgromadzonych. Mówił m.in. o praktykowaniu miłosierdzia wobec uchodźców z Ukrainy, którego teraz wszyscy jesteśmy uczestnikami i świadkami. Kolejnym punktem były zmagania konkursowe a następnie  zwiedzanie Archikatedry Przemyskiej. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i przygotowania do II etapu. serdecznie dziękujemy Szymonowi i Wiktorowi za udział  i reprezentowanie naszej szkoły w Olimpiadzie. Eliminacje do OTK są w naszej szkole praktykowane już kolejny rok i dają możliwość rozwijania u uczniów wiedzy religijnej.

 S. Teresa Żywiec

IMG 20220309 WA0005