szlachetna 1

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za wsparcie naszych działań, za każdy dar serca, który sprawił, że w tej rodzinie Święta Bożego Narodzenia będą radośniejsze i pełne nadziei na lepszą przyszłość. Dziękujemy, że pomogliście nam przygotować paczkę, która będzie dla rodziny Pani Justyny pomocą w najbliższym czasie, jak również pomoże im uwierzyć, że jest ktoś kto o nich myśli i ich los nie jest ludziom obojętny. Przekazujemy relację Pani Wolontariuszki Pani Małgorzaty Kowalskiej z wręczenia paczki.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Drodzy Darczyńcy, swoją postawą udowodniliście, że młodzi ludzi są wrażliwi na potrzeby innych i chciałabym Wam podziękować za radość, którą sprawiliście wybranej przez siebie Rodzinie w tym tak trudnym dla nich roku, przed pierwszymi Świętami Bożego Narodzenia bez Męża i Taty. Uśmiechy na twarzach obdarowanych i ogromna ich wdzięczność warta była Waszego ogromnego zaangażowania. Ta relacja tylko w niewielkim stopniu odda to co, wolontariuszki mogły przeżyć wspólnie z Rodziną.

Pierwszy do domu "wkroczył" ogromny pluszowy miś - dar serca jednej z Waszych uczennic, która postanowiła oddać swój prezent, który dostała na 18 urodziny. Szkoda, że nie mogła zobaczyć jak mała Oliwia wtuliła się w pluszaka (ginąc w jego ogromnych ramionach) i nie chciała się od niego oderwać. Rodzina ze zdumienie patrzyła jak wolontariuszki wnoszą kolejne paczki pytając to jest jeszcze więcej? Zapał Tymona do rozpakowywania paczek skończył się, gdy natrafił na samochód na pilota, a Oliwia po oderwaniu się od misia, złapała buciki, których już do końca wizyty nie wypuściła. Po długich namowach Tymon wybrał bezbłędnie kolejną paczkę, w której znajdowały się upragnione klocki lego – Playmobil – karetka.

Pani Justyna była bardzo wzruszona, gdyż nie spodziewała się aż tylu prezentów. Jeszcze bardziej poruszyła ją kartka z życzeniami od młodych ludzi, którzy przygotowali tak wspaniałą paczkę. Wzruszenie było jeszcze większe, gdy czytając podpisy odkryła jedną ze swych sąsiadek.

Co chce przekazać wolontariusz?

Drodzy Darczyńcy, to była ogromna przyjemność współpracować z Wami. Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę. Pozostańcie dalej tak otwartymi i wrażliwymi ludźmi. Wkraczając w dorosłe życie nie zatraćcie nic ze swej wrażliwości, miejcie dalej szeroko otwarte oczy i serca na potrzeby innych.

Życzymy Wam w Nowym Roku spełnienia marzeń, maturzystom jak najlepszych wyników na maturze i dostania się na wymarzone uczelnie. Paniom czuwającym nad całością "Szlachetnej Paczki" gratulujemy tak wspaniałej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów wychowawczych oraz dydaktycznych.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Pani Justyna chce serdecznie podziękować młodym ludziom za dar serca. Zamierza z Tymonem w podziękowaniu zrobić własnoręczną ozdobę choinkową i napisać kartkę z podziękowaniami, choć wie, że żadne słowa nie są w stanie oddać ich wdzięczności. Zdumienie wywołało to, że wszystkie prezenty trafione były "w punkt" – tak jakby ktoś podglądał ich w domu (ulubione kosmetyki, kawa, herbata i słodycze dla Tymona). Pani Justyna ma nadzieję, że sama kiedyś będzie mogła zrewanżować się i przygotować Szlachetną Paczkę dla innych potrzebujących.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej paczki poprzez wsparcie finansowe, przynosząc produkty żywnościowe, chemiczne jak również zabawki i ubrania dla dzieci. 

Szczególne podziękowania pragniemy skierować do uczniów klasy I B i III B, którzy byli szczególnie zaangażowani w ten wspaniały projekt.

logo nowe

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie:

Małgorzta Pelc

Anna Nowak

Grażyna Kwaśniewicz