
Po wielu tygodniach przygotowań i planowania wyruszyliśmy w stronę słońca na chorwacka przygodę. Pierwszym punktem naszej podróży były Jeziora Plitwickie, które zachwyciły nas swoimi widokami i niezwykłą przyrodą – turkusowa woda, malownicze wodospady i niezwykła przyroda wyglądały jak żywcem wyjęte z pocztówki.
Kolejny dzień upłynął nam spokojnie i bardzo klimatycznie w malowniczym mieście Vodice – miejscu naszego zakwaterowania. Wspólnie poznawaliśmy uroki tego chorwackiego kurortu położonego nad Adriatykiem, słynącego z pięknej promenady, kameralnych uliczek i wyjątkowej atmosfery dalmatyńskiego wybrzeża.
Odwiedziliśmy także zabytkowy kościół parafialny Świętego Krzyża, który jest jednym z symboli miasta i ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Spacer po Vodicach pozwolił nam poczuć prawdziwy śródziemnomorski klimat.
Później przyszedł czas na plażowanie, kąpiele w morzu i chwilę pełnego relaksu w pięknych okolicznościach przyrody.
Wieczorem, po obiadokolacji- wieczór integracyjny. Było mnóstwo śmiechu, żartów i rozmów – dzięki temu mogliśmy jeszcze lepiej się poznać
i spędzić razem naprawdę świetny czas.
Na zakończenie dnia wybraliśmy się jeszcze na wieczorny spacer po rozświetlonym mieście, które nocą ma swój wyjątkowy urok
Zwiedziliśmy również Zadar, skąd wyruszyliśmy statkiem na malowniczą wyspę Ugljan.
Kolejne piękne miesce to Šibenik - jedno z najstarszych i najbardziej klimatycznych miast Chorwacji. Spacerując wąskimi, kamiennymi uliczkami starego miasta, mogliśmy poczuć niezwykłą atmosferę Dalmacji, zobaczyć zabytkową katedrę św. Jakuba oraz podziwiać widoki na Adriatyk
i urokliwe portowe zaułki. Šibenik zachwycił nas swoją historią, spokojem i wyjątkowym śródziemnomorskim klimatem.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na coś, co młodzież lubi najbardziej – plażowanie i prawdziwe szaleństwa w morzu! Było mnóstwo śmiechu, wspólnych zabaw, kąpieli w ciepłym Adriatyku i chwili pełnego relaksu. To był dzień pełen dobrej energii, integracji i pięknych wspomnień,
które na długo zostaną z nami po tej chorwackiej przygodzie.
Stolicę Chorwacji – Zagrzeb zwiedziliśmy razem z przewodnikiem - studentem budownictwa Oliverem. Poznaliśmy historię miasta, jego najważniejsze zabytki oraz wyjątkowy klimat chorwackiej metropolii.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy również magiczny Budapeszt nocą - pełen świateł, mostów i niezwykłego klimatu. Jeszcze tylko baseny
w Nyíregyházie i zaraz dom ...
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Ceparskiej-Bąbel za zorganizowanie tej wspaniałej wyprawy oraz nauczycielom, którzy opiekowali się naszą grupą - Katarzynie Wermińskiej, Iwonie Jakubowicz oraz Tadeuszowi Wydrychowi.
Dziękujemy za wspaniałą przygodę!!!
















































































































































