szlachetna 120

"Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy za chwile radości, które podarowaliście nam teraz i lepsze życie, które wyniknie z daru Waszych gorących Serc w przyszłości.... chcielibyśmy Wam życzyć aby ciepła, które nam okazaliście, nie zabrakło przy świątecznych stołach i na resztę Waszego bezcennego życia."

Te piękne słowa  podziękowań otrzymaliśmy od Rodziny, którą mieliśmy ogromną przyjemność obdarować w tym roku Szlachetną Paczką. Wolontariusze z naszego Liceum spontanicznie i z prawdziwym zaangażowaniem  zorganizowali fundusze i dary dla wybranej Rodziny. Na terenie szkoły przeprowadzono zbiórkę pieniężną wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników administracji. „Dzień łasucha” okazał się być dniem uczty dla miłośników słodkości, ponieważ wybór ciast, upieczonych przez naszych uczniów, był ogromny, ciasta były pyszne a apetyt łasuchów przełożył się na konkretne fundusze. Jednocześnie na terenie szkoły miała miejsce zbiórka żywności i środków chemicznych i tutaj nasi uczniowie również okazali się niezawodni.

Ponadto, nasze działania zostały wsparte finansowo przez pracowników Starostwa Powiatowego w Lesku oraz Urzędu Miasta i Gminy Lesko, którzy z prawdziwą serdecznością przyjęli naszych Wolontariuszy.

Razem udało nam się spełnić podstawowe prośby Rodziny. Przygotowaliśmy 23 paczki - większe, mniejsze, cięższe i lżejsze, ale każda z nich zawierała cząstkę serca każdego Darczyńcy. Nasze wspólna Paczka zawierała m.in. buty dla wszystkich członków rodziny, odkurzacz, żywność, środki czystości, doładowanie do telefonu oraz upominki. Szacunkowa wartość paczki wyniosła 2400 złotych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w nasze dzieło pomagania, dziękujemy szczególnie:

            - uczniom i pracownikom LO Lesko

            - pracownikom Starostwa Powiatowego w Lesku oraz  Urzędu Miasta i Gminy Lesko

            - absolwentom naszej szkoły oraz indywidualnym Darczyńcom, którzy spontanicznie wkładali swój "grosz" do naszej skarbonki

Dziękujemy za wsparcie jakie okazali nam Pan Starosta Andrzej Olesiuk oraz Pan  Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, umożliwiając przeprowadzenie akcji zbierania środków finansowych wśród pracowników.  

Dziękujemy Panu Dyrektorowi LO Bernardowi Baranowi za wspieranie naszej akcji oraz Pani Monice Sroczyńskiej, prof. Ani Nowak i prof. Tomaszowi Sroczyńskiemu  za pomoc.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina z niedowierzaniem i onieśmieleniem stała i przyglądała się, jak wnosiliśmy kolejne paczki. Nie spodziewali się takiej ilości paczek, które w kolorowych papierach opakunkowych pięknie się prezentowały. Stojąc z niedowierzaniem, bali się rozpakowywać, aby nie poniszczyć tych papierów. Pani Katarzyna bardzo ucieszyła się z butów, od razu je przymierzyła i przechadzała się po domu. Jak zobaczyła odkurzacz to stwierdziła, że teraz to ona codziennie będzie sprzątać. Pan Damian zachwycał się każdą książką i zastanawiał się, skąd Darczyńcy wiedzieli, to jego ulubione, tym się interesuje. Pani Halina z oszołomienia siedziała w samym środku tych paczek na taborecie, powtarzając "ola boga", dziękując, składając życzenia i sama nie wiedziała już, co ma powiedzieć, robić. Cieszyli się bardzo, stwierdzili, że teraz przez dwa lata nie będą musieli wychodzić z domu, tyle dobra dostali, skłonni byli jeszcze się tym podzielić. A największe emocje wzbudziła torebka, wszystko się zgadzało i fason, i kolor. I podoba się obydwu paniom. Teraz to chyba dyżury ustalą, która kiedy ją będzie nosić. Rodzina doszła do wniosku, że ten placek dla Darczyńców to nic, zwłaszcza, że piekarnik nierówno piekł, dlatego panie postanowiły podarować wyszywane kiedyś przez panią Kasię poszewki na poduszki.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Dziękuję za współpracę i przekazaną pomoc rodzinie. Paczki były prześlicznie zapakowane, przebogate, zaskoczyły i wzruszyły Rodzinę, ich ilość i jakość. W naszym magazynie to rekord. Patrząc jak się cieszą i emocjonują, te emocje udzielały się również i mnie. Dołączam życzenia spokojnych i zdrowych Świąt Bożonarodzeniowych dla Was wszystkich zaangażowanych w tworzenie paczki dla rodziny.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina:

Rodzina ze wzruszenia i niedowierzania przekazuje Bóg Zapłać, jako najbardziej odpowiednie podziękowanie.

Naszym Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie, za ich czas i serce z jakim pracowali aby ktoś inny mógł mieć piękniejsze Święta, szczególne podziękowania składamy na ręce:

Martyna Suchowiecka

Kacper Maślak

Filip Sroczyński

Kaja Bańczak

Ewa Szumańska

Sonia Budacz

Joanna Świdnicka

Jakub Krzywdzik

Natalia Bigos

 

Sylwia Kabala

Gabriela Kabala

Weronika Migielicz

Alicja Koncewicz

Anna Chytła

Martyna Markuc

Julia Zając

Wiktoria Golik

Wiktoria Michałek

 

Klaudia Biernasiewicz

Mateusz Bebkiewicz

Nicole Kwiatanowska-Nawrocka

Aleksandra Mielnikiewicz

Patrycja Bentkowska

Patrycja  Domaradzka

Weronika Szymczakowska

Filip Łoś

Wiktoria Tworzydlak

Luisa Czernicka

Agnieszka Tyrkut

Natalia Prawda

Patrycja Wilk

Martyna Gruza

Patryk Mozgowoj

Magdalena Kardasz

Claudia Podsobiński

 

 

 Sam darla2

Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy, gdyż osób zaangażowanych było naprawdę bardzo dużo.

Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

Warto pomagać bo dobro, które czynimy drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca.

Link do galerii zdjęć - Szlachetna paczka w LO

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie: Małgorzata Pelc, Grażyna Kwaśniewicz